| 10Bubico a întrebat:

Ma gandesc sa scriu o carte! Dati-mi si mie o idee despre ce as putea sa scriu? Daca scriu o carte pot sa o vand?

Răspuns Câştigător
| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

Ai putea sa scrij despre un animal, poezii scrise de tine, povesti, despre calculatoare. Lucruri care te pasioneaza sau la care te pricepi.Iti dau un sfat... pune si niste imagini color, atragi mai multi cumpărători.
Eu am facut o carte despre caini, pasiunea mea si am pus imagini color.Am vreo 10 clienti deocamdată.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacas nu stii despre ce sa scrii, te sfatuiesc sa nu incepi pentru ca vei ramane in pana de idei. Si da, poti sa o vinzi, dar publicarea costa destul de mult si nu potis fii sigur ca vei face profit sau ca macar iti vei recupera banii.

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Se presupune ca atunci cand un scriitor scrie o opera literara, o carte, o face datorita puternicilor experiente din viata sa, sau daca are o inspiratie artistica benefica si o imaginatie bine dezvoltata, sa scotoceasca in interiorul ei si sa puna pe foaie.
Da, daca este o carte buna, o poti vinde.

| Dintrebare a răspuns:

In legatura cu ideea. Daca scrii o carte dupa ideea altcuiva, ce rost mai are. Tocmai asta e treaba cand scrii o carte. Sa ai o idee a ta, pe care sa o dezvolti, ca de aia tu esti autorul.
Daca o sa o cumpere cineva? Raspunsul este nu. In Romania singurii autori care vand carti, sunt persoanele publice (adica oamenii foarte cunoscuti)