| ssamoila009 a întrebat:

Salut tupu, de ceva timp ma gandesc sa scriu o carte S.F, dar nu stiu cum sa procedez. Mi-ati putea da niste ajutor despre cate pagini e minimum si daca ar fi posibil sa o public.
Ms

4 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Si eu am inceput sa scriu o carte pe blogul meu. Te pot ajuta cu sfaturi daca vrei, da-mi un mesaj privat. In Romania nu este imposibil sa publici daca ai talent!

| OtipaOarecare a răspuns:

Frumoshappyastept sa-ti citesc opera daca o vei face. Daca vrei sa scrii o carte, nu trebuie sa te gandesti din prima la cate pagini vei scrie.Trebuie mai intai sa iti alcatuiesti in minte rezumatul povestii, sa vezi cum o vei face, ce vei scrie, nu conteaza numarul paginilor.(desi acum majoritatea prefara ca sa nu fie prea lunglaughing )scrii cat vrei tu de mult, dar daca nu vrei sa faci ditamai ceaslovul poti sa o faci pe volume(daca ti se pare prea lung).Iar in privinta publicarii ar trebui sa vorbesti cu un profesor pentru ca e posibil sa publici o carte.

Mult noroc si astept sa iti citesc cartea pe viitorhappy

| ssamoila009 explică:

Mda..carte va fi despre extraterestrii si evolutia lor in timp ce religia tinea pe loc stiinta pe Terra laughing. This weed is awesome rolling on the floor)

| ssamoila009 explică:

Nu pot sa trimit mesaje private happy