| mutzy211 a întrebat:

Ce tip de card de memorie mi s-ar potrivi pentru fujifilm finepix s2950 pentru ca acesta sa filmeze hd? multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| RS4 a răspuns:

Iti trebuie un card de cati mai multi GB! sa fie SD sau SDHC, acestea merg la acest aparat! si ca filmeze HD, trebuie setat din meniu, la video sa faci pe rezolutia 1280 x 720! iti trebuie un card de 4-8 gb sau chiar mai mare! depinde cat de mult vrei sa filmezi! bafta!

3 răspunsuri:
| white_2190 a răspuns:

Un card SD sau SDHC de cati mai multi gb...

| mutzy211 explică (pentru white_2190):

Mrci White, dar imi trebuie un exemplu. Stiu ca un sd sau sdhc ca astfel de carduri suporta aparatul, dar vreau sa stiu si ce clasa si daca te pricepi te-as ruga sa-mi dai un link sau o denumire de card. Multumesc

| white_2190 a răspuns (pentru mutzy211):

Pai eu zic ca sunt foarte bune alea de la kingstone. daca la asta te referi si poftim si site http://www.debo.ro/sd-card-kingston-32-gb-sdhc-clasa-4-sd4-32gb.html