| Oana_5036 a întrebat:

Ce trucuri magice stiti? Sa nu fie prea complicATE...As vrea sa fie ceva de ex. sa ai o carte in mana si sa o faci sa apara pe masa!

4 răspunsuri:
| Andreea98 a răspuns:

Gaseste cartea
Folositi un pachet normal de 52 de carti pentru acest numar. Inainte de a incepe aceasta scamatorie, uitati-va repede la ultima carte din pachet. Sa zicem, de exemplu, ca ultima carte este un as de inima neagra. Rasfirati cartile in evantai, apoi cereti unui spectator sa aleaga o carte. Lasati-l sa o scoata din pachet si sa o memoreze. Asezati pachetul cu fata in jos pe masa si cereti spectatorului sa isi aseze cartea aleasa deasupra si sa taie pachetul. Ridicati pachetul si cautati asul de inima neagra care era la inceput la fundul pachetului. Cartea ce se afla imediat in stanga lui va fi cartea pe care spectatorul a ales-o!

| Nero a răspuns:

Nu e cu carti da e destul de misto... Ai nevoie de un chibrit, o lingura, o furculita si o sticla de apa minerala sau un pahar dar sa fie greu sa nu se rastoarne : imbini lingura cu furculita in varfuri astfel incat furculita sa aiba varfurile de pe margini pe lingura iar cele din mijloc sub lingura. Bagi vafrul rotund al chibritului intre varfurile din mijloc ale furculitei si puneti celalalt capat pe muchia paharului sau a sticlei veti. Vei vedea ca lingura si furculita nu se rastoarna dar amandoua trebuie sa fie agela...[[succes]]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok oana ia un pachet de carti normal intorci pachetu cu fata in jos si ultima carte o intorci invers cea de (jos) apoi le intinzi evantai ai dai sa traga o carte intre timp cand el se uita la carte tu intorci pachetu si ai zici sa o puna unde vrea el asta inseamna ca el o va pune intoarsa tu intorci pachetu le deschizi evantai si vei gasi cartea intoarsa
succes si sper ca ati inteles

| Whatafy a răspuns:

De exemplu este un truc in care dispare moneda in masa, simplu de tot, plus multe altele, le gasesti pe http://trucuri-magice.ro/ unde sunt toate explicate in limba romana.