| okei a întrebat:

Ce varsta trebuie sa ai pentru a folosi o arma de airsoft? gen http://www.airsoft.ro/productdetails.php?idprodus=1110
sau http://www.airsoft.ro/productdetails.php?idprodus=1105

Răspuns Câştigător
| dudu_4306 a răspuns:

Instructiuni generale
Airsoft (strikeball, hardball), este un joc non-comercial, de echipa, militaro-sportiv.
La joc sunt admise persoanele psihic stabile, care au atins varsta de 18 ani, care au propriul armament pentru joc si echiparea necesara si care sunt de acord cu Regulile in cauza.
Sensul jocului: destindere colectiva in cadrul naturii, neutralizarea emotiilor negative si a aspiratiilor agresive, ridicarea dispozitiei in baza discutiilor cu persoane demne, participante la joc. Am gasit pe site-ul respectiv.

3 răspunsuri:
| JimmyThePunk a răspuns:

Orice virsta ( joc airsoft cu tata de la 14 ani si nimeni nu mi-a comentata ) aaaa si un sfat daca vrei sa para mei realist : smith & wesson nu fac decit revolvere

| natupeu22 a răspuns:

Astea-s pistoale cu bile... plastic, nu ai nevoie de nici o "aprobare" sau de vreun` curs pentru asa ceva, cel gri m-ar interesa si pe mine...laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Peste 18 ani