| Krina a întrebat:

Ce vreti sa va aduca "Iepurasul"?

P. S. Sa nu ziceti ca nu exista Iepuras, ca poate afla andreutz.Nu-l putem dezamagi de 2 ori in aceeasi zihee hee

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Iepurasul nu exista de Pasti, este doar pe camp. In schimb, aceste sarbatori vreau sa imi aduca pe Joe, cainele meu, inapoi.

23 răspunsuri:
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Mesteri buni!
Dupa Paste ma apuc sa-mi renovez apartamentul si am nevoie de o echipa de profesionisti care sa imi lucreze repede si bine!
In plus, imi doresc sanatate, mie si familiei mele, sa putem termina repede apartamentul!

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Krina, sanatate mamei tale!
M-ai intristat... sad
Multa sanatate si putere sa lupte pentru vindecare!

eileen
| eileen a răspuns:

Iepurasul nu exista.
Vreau ca Dumnezeu sa imi aduca de Pasti intelegere in familie. Si vreme frumoasa.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

O ''iepurasha''...playboy daca se poate... daca nu, e buna o ''iepurasha''simpla :X
Si sanatate...si fericire...nimic special.laughing

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Da gabrielutzu...ai dreptate! Am si eu un caz de cancer in familie...adica 3 cazuri.sad.Stiu ce simt aceste persoane. Prin afirmatia NIMIC SPECIAL ma refeream la lucrurile banale de genul ''chiloti...ciorapi''.''nimic special''adica numi trebuie CADOURI...sau alte lucruri inutile. Sper sa ma intelegi de data aceasta! Nu vizitez eu Oncologia...si ea ma viziteaza pe mine...sad din pacate. Sper sa iti dai seama ca eu cand am zis de sanatate si fericire m-am referit ca ele reprezinta totul, nu le dispretuiesc, chiar mi le doresc atat pentru mine, cat si pentru apropiati, si pentru VOI...pentru toata lumea!

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Gabrielutzu...sunt anumite probleme in sistem(nu am informatii dar nici eu nu primesc notificari prin email cand cineva raspunde la intrebarile mele)Cred ca site-ul este supraaglomerat si merge mult mai greu.Nu stiu ce mesaj doresti sa-mi trimiti dar sper ca ai inteles ce am dorit sa scriu prima data si altadata voi fi mai explicit.

| andreutz a răspuns:

Nooo...acum nu ma mai pacaliti voi pe mine no talking Krina...de data asta sunt sigur ca iepurasul exista, pentru ca la mine deja a venit... mi-a adus in dar aprecierea si cuvintele voastre frumoase la adresa mea, in special cele de la intrebarea lui mihai...si de data asta nu mai e nici mama si nici tata deghizat [asa cum se intampla de Mos Craciun, eu abia am aflat sad ] pentru ca sunt singur acasa...deci iepurasul exista! sac sac tongue
dar ma intreb pe unde o fi venit oare? thinking ca usa e incuiata si cheia e in usa...hmm...

| andreutz a răspuns:

Ma... voi astia pocaitii, ca vad ca numai voi aveti ceva impotriva iepurasului... dar voi chiar ati fost atat de obraznici cand erati mici si nu a venit niciodata iepurila pe la voi? sau pur si simplu v-au batut parintii pentru ca indrazneati sa visati la iepuras si la mos craciun? de asta sunteti asa frustrati? cine va da voua dreptul sa rapiti fericirea copiiilor prin afirmatiile astea pur si simplu stupide ale voastre?

| DenissaDeea a răspuns:

Pai la mine na venit iepurasul! am fost obraznica! astept pe mos craciun care vine sigur sper anul acesta! Dar tu ce vrei sa iti aduca iepurasul?

| kh1ss a răspuns:

Fericire... e cea mai importanta...

| selef a răspuns:

O ''IEPUROAICA''

| Krina explică:

Mihaelacorlade, mie mi-a adus deja iepurasul ceea ce mi-am dorit de ceva vreme happy :astazi mi-am luat permisul (A si B tongue ).
Nu-mi doream altceva happy
In schimb, imi doresc si eu, la fel ca toata lumea sanatate ( ►♫glontz™☺◄, sa stii ca stiu cum este; si mama e bolnava de cancer sad ), implinire, atat personala cat si profesionala.
andreutz, eu zic ca a intrat pe "geam" happy ...hmmmmm ...intr-adevar o dilema

"geam" - fereastra pe care ai deschis-o sa citesti mesajele noastrewinking

| Krina explică:

Multumesc Antonia!
Putere are si din partea mea.Incerc sa o sustin cat pot de mult.
Depinde foarte mult de starea ei de spirit, sa aiba incredere ca va fi bine, insa tot mai mult depinde de medici.

| Krina explică:

Nimeni nu crede in existenta "iepurasului" happy
Doar ca au aparut aceste mici "personaje" (iepurasul, Mos Craciun, Mos Nicolae... ) pentru a-i bucura pe cei mici happy
Probabil a fost si o metoda de a-i face sa retina mai usor anumite sarbatori religioase.

| Nastia a răspuns:

Sinceeer? persoana iubita lg mine[d parca n-ar fi]si ...cateva locuri[mai multe]mai sus in top. fericire am, sanatate pentru ammi mea si tati, si pentru toti ceii dragi mie,.happy

| gabrielutzu a răspuns:

Lumina in sufletele reci si triste.

| gabrielutzu a răspuns:

Draga glontzule, ce intelegi tu prin "si sanatate, si fericire...nimic special."
Daca crezi tu ca sanatatea si fericirea nu sunt ceva special,(poate pentru tine ca le ai-deocamdata-nu reprezinta nimic special, cand nu le vei mai avea o sa vezi ce speciale sunt) te invit sa dai "o tura" prin sectiile de oncologie de la tine din oras, si vei vedea cat de speciala si nepretuita este sanatatea, cat despre fericire nu mai zic nimic, este de ajuns sa iesi pe stradaca sa vezi cat de nepretuita, dar si cat de ravnita poate fi fericirea.

| gabrielutzu a răspuns:

Draga glontz, tot incerc de ceva vreme sa-ti trimit un mesaj personal si degeaba.
Imi tot apare ca trebuie sa confirm adresa de e-mail si ca trebuie sa primesc un mesaj pe adresa mea de mail, mesaj insa care nu mai vine... or fi uitat de mine?

| gabrielutzu a răspuns:

Tu ca si expert poate ai mai multa trecere si ma poti ajuta...happy

| Danny _3256 a răspuns:

Nu cred in existenta iepurasului de pasti si nu am nici-o asteptare de la el. In schimb, imi doresc de aceste sarbatori sa pot sa ii multumesc Celui ce a murit si INVIAT pentru mine.

| sergiu2525 a răspuns:

Un ferrari california!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Krina,
"Iepurasul" ca si "Mos Craciun" si altii, exista in mintea si in sufletul fiecarui copil, de asemenea pentru fiecare persoana care are suflet curat de copil. O persoana la varsta senectutii iti va povesti mai multe legende si povesti decat una la varsta adulta de acum... Este trist, pentru ca viata cotidiana nu ne mai lasa timp pentru micile bucurii ale sufletului...
Andreutz sa nu fii dezamagit... pentru ca pentru tine si pentru altii ca tine, iepurasul exista si daca in sufletul tau vei ramane asa cum esti acum, va exista in continuare!
Krina, nu vreau decat sa-mi aduca iubire, pace si sanatate in familie, pentru ca daca le ai pe astea restul vin de la sine. Acest lucru imi doresc pentru toti prietenii mei!
Daniela

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva, nu are importanta ce.numa´sa fiu gatita cu ceva nou de paste. cand eram mica bunica -iepuras imi aducea sandale de lac, mai mare fiind ma cadorisea cu blugi elastici de la turci, cand veneam in vacanta de paste acasa -tot bunica iepuras imi ascundea in buzunarul de la haina cate o mie de lei---he-he, ce stiti voi, pe vremea aia 1000 de lei erau o avere. ce dor imi e de bunica mea iepuras.