| anonim_4396 a întrebat:

Cele mai amuzante bancuri primesc fundita tongue:*big grin
vreau multe raspunsuri

Răspuns Câştigător
| Skylerx a răspuns:

1. Un copil, la gradinita, incearca sa isi incalte cizmulitele. Pentru ca nu se descurca, a cerut ajutor educatoarei. Cu tot trasul si impinsul, cizmulitele nu voiau nicidecum sa intre. Pana cand a reusit totusi sa il incalte, educatoarei i-au aparut broboane de transpiratie pe frunte. De aceea aproape ca i-au dat lacrimile cand copilul i-a zis:
- Doamna, dar sunt puse invers...
Intr-adevar, erau pe picior gresit... Nu a fost cu nimic mai usor sa ii scoata cizmulitele decat sa i le puna, totusi a reusit sa isi pastreze calmul pana cand iar cizmulitele erau incaltate, tot cu sudoare pe frunte, dar de data aceasta asa cum trebuia.
Insa atunci baietelul a zis:
- Cizmulitele astea nu sunt ale mele!
In loc sa strige la el, educatoarea si-a muscat buza si inca o data s-a chinuit sa il descalte. Cand s-a terminat chinul descaltatului, baietelul i-a spus:
- Sunt cizmulitele fratelui meu. Mama mi-a zis sa le incalt pe astea azi.
Acum ea nu mai stia ce sa faca... Sa planga sau sa rada? A reusit totusi sa stranga suficienta rabdare pentru a se lupta din nou cu cizmulitele. Cand, in sfarsit, l-a incaltat, inainte de a-l trimite afara la joaca, l-a intrebat:
- Si acum, unde iti sunt manusile? Trebuie sa ti le pun in maini ca sa poti pleca afara!
Raspunsul:
- Le-am bagat in cizmulite, ca sa nu le pierd...
2. O fetita o intreaba pe mama ei:
- Mama, de ce unele fire din parul tau sunt albe?
Mama raspunde:
- Vezi tu, de fiecare data cand faci vreo boacana sau ma faci sa plang, sau ma superi, unul din firele mele de par se albeste.
Fetita sta putin pe ganduri si spune:
- Mama, atunci cum se face ca toate firele de par ale bunicii sunt albe?
3. Tatal chel; o fetita o intreaba pe mama sa:
- Mama, de ce tata e asa de chel?
- Deoarece are multa minte si i-a cazut parul.
- Dar tu de ce ai asa de mult par in cap?
- Mananca si taci!
4.La scoala, telefonul suna. Raspunde profesorul:
- Alo, buna ziua! Gigel nu poate veni la scoala, este bolnav...
- Da cine este la telefon?
- Mama mea!
5. Un mos se hotareste sa vopseasca tiglele casei. Isi pune el scara linistit, urca, apoi vine un copil si se joaca prin jurul lui.
Peste vreo ora batranul e gasit mort. Vine politia si-l intreaba pe copil:
-De ce a murit batranul?
-Pentru ca l-a traznit Dumnezeu! zice copilul.
-Si de ce l-a traznit Dumnezeu?
-Pentru ca injura.
-Si cum injura?
-Fir-al naibii copile, nu mai misca scara!
6.- Mama, mama astazi la scoala a cazut un baiat. Doar eu nu am ras.
- Foarte frumos! Si cine a fost cel ce a cazut?
- Eu!
7. Pe o banca, in parc, un copil manca intr-o disperare dintr-o cutie de bomboane. O batrana il vede si îi spune:
- Nu trebuie sa mananci atatea bomboane, te poti imbolnavi!
- Dar dumneavoastra stiti cat a trait bunicul meu? 105 ani!
- Si manca atat de multe bomboane?
- Nu, DAR ISI VEDEA DE TREABA LUI!

8 răspunsuri:
| Skylerx a răspuns:

Tnx pentru funditzăăăă.

| UNfriendLY a răspuns:

Cat tine o unguroaica cacatu` in ea?
R : 9 luni

| didi12 a răspuns:

Un oltean e condamnat la moarte prin electrocutare. Este aşezat pe scaunul electric şi întrebat care e ultima lui dorinţă. Olteanul răspunde:
- Să mă ţineţi de mînă.

Ce iese dintr-un oltean şi o moldoveancă? Un praz bobinat.

La un restaurant soseşte un client. Apare ospătarul la masă şi clientul comanda o halbă de bere. Aduce ospătarul berea şi în ea este o muscă.
- Ospătar, în berea mea este o muscă.
- Ce zgîrcit sînteţi, cîtă bere credeţi că poate bea o muscă?

Bulă se plimba cu taică-su prin munţi. Deodată, taică-su dispare. Bulă, agitat, întreabă:
- Tată, ai căzut în prăpastie?
- Daaaa.
- Şi ai păţit ceva?
- Nuuuu, se aude din prăpastie.
- Dar e adîncă prăpastia?
- Încă n-am ajuns...

Bulă se însoară şi, după ceva timp, se întîlneşte cu vechii lui prieteni, care îl întreabă:
- Băi Bulă, cum e nevastă-ta?
- Cum să fie, este marfă, doar că este cam somnoroasă. De cîte ori ieşim pe stradă, cînd vede un bărbat bine, ea mereu spune: "Mamă, ce m-aş culca cu ăsta".

Un american viziteaza Bucurestiul cu un taxi. Trec pe langa guvern:
-Ce este cladirea asta asa mare?
- Este palatul guvernului, domnule!
- Si in cat timp a fost construita?
- Cam in 10 ani!
- Mult timp! La noi era gata in 2 ani! Stiti ca noi avem o tehnologie mai avansata!
Taximetristul nu zice nimic. Mai merg ei ce mai merg si americanul iar intreaba:
- Cladirea asta ce e?
- Este sediul primariei, domnule!
- Si in cat timp a fost construita?
- Cam in jumatate de an!
- Mult… la noi era gata in 2-3 luni!
Taximetristul nu mai poate de nervi. Ajung si la Ca

sa Poporului:
- Ooooooo, dar ce e cladirea asta?
La care taximetristul, cu scarba in glas:
- Nu stiu, ca azi dimineata nu era aici!

Recent s-a efectuat un sondaj pe plan mondial. Întrebarea a fost: "Vă rugăm să ne spuneţi opinia dumneavoastră în legătură cu lipsa de alimente din restul lumii." Sondajul a fost un eşec total:
- în Africa nu ştiau ce înseamnă "alimente";
- în Europa de Vest nu ştiau ce înseamnă "lipsă";
- în Europa de Est nu ştiau ce înseamnă "opinie";
- în America de Sud nu ştiau ce înseamnă "vă rugăm";
- în S. U. A. nu ştiau ce înseamnă "restul lumii".

Sper ca iti plac.:)
si daca mai vrei...: http://www.bancuri.net

| Justina a răspuns:

Bula si tatal sau
Il trimite talal lui bula pa bula la magazin si iii spune sa cumpere carnati, suc si bulion intalneste bula o gagica si i spune vreei sa facem prostii iar fata spune nu pot ca imi vine sa ma caca iar bula spune cacate aici intr-un ziar are bula carneti, intalnesye alta fata, hai sa facem prostii, nu pot ca imi vine sa ma pis, pisate aici in sticla asta, are bula suc, apoi intalneste alta fata, hai sa facem prostii, nu pot ca sunt pe ciclu, nu-i nimic pune sticla sub fund in tim ce facem prostii, are bula bulion, ajunge bula acasa si ii da lui taicasu ce i cerul. tacsu ifuleca cu placere dar il intreaba pe bula, bula tu nu mananci, nu tata ca eu am mancat pe drum. si asa a ajuns tata lui bula sa manance ****, sa bea pisat si sa manacce ciclu.

| :x:-*♥Züzάάά♥:x:-* a răspuns:

O gaina pe marginea strazii, vine un camion si o calca, dupa ceva timp se ridica ea ametita si spune : asta da cocos!
Niste hoti merg la o baba sa o jefuiasca, baba tipa " hotii hotii", unul din ei spune : babo taci ca iti iau gatu, baba "ajutor hotii, hotii, hotul: babo taci ca te omor si continua ei asa pana cand hotul spune : babo taci ca te..., iar baba decolo "hotuleeee"smug

| Tara a răspuns:

I: Ce e un rrom cu bete in loc de picioare?
R: Un **** pe bat.

| fluturascolorat a răspuns:

Intr-un bloc se aude un tipat infernal:Mama, mama,! Vecinii enervati se duc la usa femeii strigate."'doamna, nu se mai poate asa ceva.Copilul dumneavoasta urla ingroziitor.Rusinata mama copilului se duce la fereastra si zice:Ce ai ma de urli in halul asta? Copilul:Cheama-l pe tata!

| Carmen_2961 a răspuns:

Doamna invatatoare il intreaba pe unul: -Ce ne da gaina? El raspunde: -Oua, oua! Doamna invatatoare o intreba pe una: -Ce ne da oaia? -Lana, lana! Doamna invatatoare il intreba pe Bula: -Ce ne da vaca? -TEME PENTRU ACASA!