| alexcurcean a întrebat:

Cerei tara voastra preferata? In care ma sfatuiti sa merg cu parintii in vacanta? Dau fundita la tara cea mai faina, adiq care este pe plaku meu

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SIncer! Du-te un bulgaria, stay in tara si tara noastra e frumoasa si are multe de vazut si franta la disney land... e mai potrivith pentru tine

9 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Romania are un potential extraordinar. Cu un pic de organizare, bun simt si respect poate fi tara de vis a oricarui roman. Ca atractii de afara m-au impresionat Viena, Parisul si Venetia. Ma refer la puncte de interes major din alte tari precum Austria, Franta si Italia.

| lol1232 a răspuns:

Italia sau Franta

| Razvan a răspuns:

Norvegia. E cel mai frumos sa o vizitezi la inceputul toamneiwinking

| Vizitiul a răspuns:

N-am tari preferate. Romania, este patria mea preferata. N-as colinda alte tari inainte de a-mi cunoaste propria patrie. Sunt sigur ca Romania nu-i tara ta preferata, chiar daca asa ar trebui sa fie.

| Irina117 a răspuns:

Buna!
In Pris daca vrei sa mergi ai de vizitat turnul Eiffel, Catedrala Notre-Dame, Muzeul Luvru
Muzeul Luvru, Pont du Grant.Iti dai seama ca o sa fie super intereant.Plus ca in Franta poti merge si la Disneyland.

In ItaliasickPunta Sabioni - plimbare cu vaporasul (aprox. 10 є) in laguna (Murano, Burano) si la VENEZIA : Canal Grande, Piazza San Marco, Bazilica San Marco, Palatul Dogilor, Puntea Suspinelor.

- la Florenta: Piazza della Signoria, Palazzo Vecchio, Domul, Biserica Santa- Croce (mormintele lui Galileo Galilei, Michelangelo, Rossini), Ponte Vecchio si apoi in San Marino

- la VERONA : Palazzo Capuleti, balconul Julietei, Amfiteatrul roman, Piata Bra.

- la Milano : Castelul Sforzesco, Domul, Piata Opera “SCALA” cu statuia lui Leonardo Da Vinci, Galeriile Vittorio Emanuele

Si asa mai departe.
Eu cand o sa vreau sa merg intr-o alta tara voi merge in America, sau Franta.

Daca ai ocazia sa mergi in oricarer tara vrei, e foarte ok.Gandest-te ce iti place cel mai mult.

| xdIoanaBuzilaxd a răspuns:

Spania

| WatswovskyvonAle a răspuns:

Grecia:X:X, Olanda, Vienna, Paris.merita.Parisul este un fel de Bucuresti in varianta maaaareeelaughing sunt unele strazi exact la fel. Olanda(Amsterdam)super frumos.Vienna si acolo e frumos. iar Grecia.No comment.este fabulos. Sper ca te-am ajutat

| anonul a răspuns:

Toti spun Franta si Italia, astea sunt tari pentru snobi (dupa ce le vezi o data se pierde smecheria) sad eu iti recomand Grecia (de cand au intrat in faliment au preturi foarte mici, si ai vazut ce plaje minunate au thinking ) sau o alta alternativa este Turcia, au totul atat de minunat, marea Egee este foarte misto si esti intotdeauna servit cu tot ce poti manca (la all inclusiv), iti spun Turcia e superba. PS: eu as alege Grecia (au femei misto)winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tara zarandului. e a mai frumoasa.