| Mindjack a întrebat:

Ceva experimente simple la fizica? In afara de lumanarea cu apa.

4 răspunsuri:
| wintage a răspuns:

Plasma la microundehappy

| Ncl_9813 a răspuns:

Stiu un experiment destul de interesant daca pot spune asa deci fa o spirala din hartie nici prea groasa nici prea subtire si pune-o deasupra unei lumanari, atunci spirala se va roti dar intr-un mod super.Incearca.

| piisycutzza a răspuns (pentru Ncl_9813):

Am acelasi experiment de facut. Dar nu stiu pe ce sa pun spirala ca sa se roteasca

| dennis17 a răspuns:

Stiam unul, cica daca te bagi in frigider numai poti iesi, e ceva cu vid, nu am incercat, dar daca tot ai chef bafta!