| ronazozole a întrebat:

Cine a citit carti scrise de damian stanoiu in afara de "camere mobilate"? despre ce e vorba in ele? cine poate sa imi dea niste titluri de romane haioase ca si "camere mobilate "de damian stanoiu?

3 răspunsuri:
| Plague a răspuns:

De Damian Stanoiu nu am citit nimic, dar carti haioase sunt din belsug: "povestiri umoristice" - nu imi amintesc autorul... "trei intr-o barca" si "trei pe-o bicicleta" de Jerome K. Jerome, Tara lui Bula - nici aici nu imi amintesc autorul. Cam atat am citit eu mai umoristic. Lecturare placuta

| mirelae a răspuns:

Am citit cateva carti de acest autor:

- Alegere de stareta
- O partida de poker.
Din pacate nu s-au reeditat demult, deci se pot gasi prin anticariate sau biblioteci.

| ANmary_9740 a răspuns:

Alegere de stareta- tot de Damian Stanoiu.