| STRUMPFII a întrebat:

Cine a dat testul initial la germana, ce ati dat? dau fundoi. E urgent. Va rogg.

Răspuns Câştigător
| Dorii a răspuns:

O sa incerc sa te ajut cu asta :

http://subiecte.edu.ro/2012/testeinitiale/gimnazial/

Intra pe pentru ca vor fi modele de subiecte pe care vi le va da, trebuie sa dai acolo unde scrie VII [7] - VIII [8] si sa dai click la Limba Moderna si ti se va descarca un fisier. Dupa dai click pe fisierul descarcat si iti vor aparea 2 foldere, NU dai click pe cel cu..., dai click pe celalat

Dupa dai la limba germana si acolo sunt subiectele si baremul de la clasa VII [7]

Succes :x

9 răspunsuri:
| Tsunade99 a răspuns:

In prima parte ne-a dat un text si din el sa spunem ce este, ne-a dat niste intrebari despre text si trebuia sa citesti foarte atent, iar in a doua parte niste verbe, sa le pui la forma de baza si cam asa. Dar nu e deloc greu.

| STRUMPFII explică (pentru Tsunade99):

Dar ce clasa esti?

| STRUMPFII explică (pentru Tsunade99):

Da adar depinde de clasa, tu ce clasa esti ca eu sunt a 7

| STRUMPFII explică:

Eu sunt clasa a 7.

| Dorii a răspuns (pentru STRUMPFII):

O sa incerc sa te ajut cu asta :

http://subiecte.edu.ro/2012/testeinitiale/gimnazial/

Intra pe pentru ca vor fi modele de subiecte pe care vi le va da, trebuie sa dai acolo unde scrie VII [7] - VIII [8] si sa dai click la Limba Moderna si ti se va descarca un fisier. Dupa dai click pe fisierul descarcat si iti vor aparea 2 foldere, NU dai click pe cel cu..., dai click pe celalat

Dupa dai la limba germana si acolo sunt subiectele si baremul de la clasa VII [7]

Succes :x

| STRUMPFII explică:

Pentru puffy:eu sunt a 7 tu ce clasa esti? si pentru doriwwe:sunt clasa a 7 imi dai te rog si linkul?

| Tsunade99 a răspuns (pentru STRUMPFII):

Strumfii, eu sunt in a 5-a dar fac germana ca limba materna. S-ar putea sa difere un pic testele dar cam tot asa este.

| Dorii a răspuns:

Eu nu l.am dat pentru ca sunt a V-a si fac Fraceza dar iti dau un link care cred ca o sa te ajute.

Dar trebuie sa imi spui ce cls esti.

Deci ce clasa esti?