| valeria4u a întrebat:

Cine a descoperit planeta Pluto?

Răspuns Câştigător
| Adda24 a răspuns:

A fost descoperita de astronomul american Clyde William Tombaugh in anul 1929 mai gasesti informatii pe acest site: http://ro.wikipedia.org/wiki/Pluton

4 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

A fost descoperită în 1929 de către astronomul american Clyde William Tombaugh.

| Anda1197 a răspuns:

Buna! A fost descoperită în 1929 de către astronomul american Clyde William Tombaugh.

| youaremyfavouritecolour a răspuns:

Tu cine crezi ca a descoperito normal ca tot un savant ceva ca astea ai nostri cum ar basescu, boc...etc

| anyy2012 a răspuns:

Capu` tau laughing