| alexutzu00791 a întrebat:

Cine crede sau este sigur ca stie sa scrie corect gramatical, sa arunce primul cu piatra, pardon...sa raspundahappy

12 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Nu zic ca stiu neaparat. Dar respect regulile de baza si incerc sa ma pun la curent cu noile reguli (nicio in loc de nici o, etc.).

| Razvan a răspuns:

Asta e intrebara-capcana asa ethinking
Eu pentru anisorii mei ma descurc destul de bine daca am ajuns sa dau meditatiilaughing

| Bishop a răspuns:

Eubig grin
Am aruncat cu piatra, daca te-am lovit sa nu dai inapoihee hee

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Cred ca mai multi stiu sa scrie si sa vorbeasca corect gramatical...asta nu inseamna ca trebuie sa arunce cu piatra in cei care au scapari...Eu consider ca cei care stiu corect gramatica romana sa ajute pe ceilalti, nu sa-i judece sau sa faca aluzii rautacioase...asta nu le da nici un drept sa se poarte asa!
Cei care au lacune gramaticale, o pregatire "subtire" in materie, ar fi bine sa-si imbogateasca cunostintele...vedeti ca nu este placut ca tinerii de varsta voastra sa va atentioneze...sau mai rau!

| Victoria a răspuns:

Toate persoanele care au trecut prin clasele primare ar trebui sa stie sa scrie corect gramatical happy

| Gabry a răspuns:

Majoritatea (hai ca nu-i cunosc pe toti) stiu sa scrie corect gramatical, insa aici s-au obisnuit sa scrie altfel. Dar asta nu inseamna ca ei nu scriu corect intr-un caiet sau mai stiu eu...

| mariazet45 a răspuns:

Ar trebui sa ai o intrebare fara raspuns, acum cu bara de instrumnete google nu prea iti trebuiesc cunostinte multe gramaticale, se mai poate intampla sa nu se bata o tasta, dar cu prescurtarile voastre si alfabetu morse al celor tineri de groaza, una e sa scrii incorect din greseala si alta sa faci fel de fel de floricele si prescurtari, dar ce sa facem nimeni nu e perfect si nu numai in ale scrisului.

| EUSIATIT a răspuns:

Este cineva perfect? exista perfectiune?/ vreau raspunsul tau

| Jonsdottir a răspuns:

Eu nu zic ca stiu sa scriu corect gramatical, poate imi mai scapa si mie cate o greseala tongue.

| Aurelia a răspuns:

Sunt de acord cu barbiegirl, normal ar fi ca toate persoanele trecute de ciclul primar sa stie asta! Cratimele, punctuatia, sunt lucruri absolut esentiale!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Şi pe tine te-au atacat?
Ignoră-i!
Şi ei, şi tu, şi noi, şi eu am greşit şi vom greşi în continuare chiar dacă ne sar la gât că suntem agramţi.
Nu este nimeni de pe acest site care prin postările sale să nu greşească măcar un singur cuvânt: ba a mâncat din litere, ba le-a schimbat între ele, ba nu a făcut despărţirea corectă prin cratimă şi lista continuă.
Deci lasă-i să moară, nu au ce să-ţi facă ţie, mie şi oricui care primeşte astfel de "ajutoare".
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu