| anonim_4396 a întrebat:

Cine e mai important:barbatul sau femeia? Si veniti si cu argumente big grin

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Clar femeia. Dezvoltarea prin tot ce a insemnat ea s-a facut prin implicarea unei femei.

10 răspunsuri:
| CosteaVlad a răspuns:

Ambele "specimene" sunt la fel de importante. Categoric, fiecare în felul lor. Femeia găteşte, se ocupă de copii, de treburile casei, face curat, etc. Bărbatul e ocupă de partea mai "dură", reparat prize, schimbat becuri, zugrăvit, adus bani, şi chestii din astea. Bine, legat de chestia cu "adusul banilor" mi se pare corect ca atât femeia cât şi bărbatul să aibă un venit, astfel se înlătură posibilul statut de "tocătoare şefă" pe care şi-l va însuşi eventual soţia. big grin

| Petronela a răspuns:

Ambii sunt importanti deoarece femeia nu poate trai fara barbat si invers.

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Eu cred ca in fata lui Dumnezeu sunt egalihappy
Deci amandoi sunt importanti.

| andrei95 a răspuns:

50-50 stii cum se spune in spatele fiecarui barbat puternic se afla o femeie si mai puternica

| PinkY a răspuns:

Ambii sunt la fel de importanti, pentru ca se completeaza unul pe celalalt. Ce ar fi barbatul fara femeie si ce ar fi femeia fara barbat? Bine, solutii sunt laughing dar cred ca sunt convenabile pentru nimeni.

| roxy_2350 a răspuns:

Eu cred ca fiecare este la fel de important.

| OneMoreGirl a răspuns:

Serios...toti sunt importanti.Barbatul fara femeie nu poate trai si nici femeia fara barbat, daca ar munci doar femeia sau doar barbatul atunci!

| just for me a răspuns:

Ambii sunt egali.baiaetii nu ar trebui sa isi compare forta fizica cu a fetelor, fetele sunt mai firave, mai atente, mai grijuli, se dezvolta mai repede, sunt mai puternice pe plan psihic deoarece ele trebuie sa faca curat, au grija de copii etc...
Barbatii pe de alta parte sunt la fel de importanti, au fosrta fizica, pot apara femeile, aduc bani in casa, participa si ei cu jumatate din sarcina la procesul de reproducere.si stim cu se spune...In spatele unui barbat puternic sta o femeie si mai puternica.
oricum eu zic ca toti suntem egali, Dumnezeu ne-a facut pe toti egali pe Pamant, nimeni nu are sarcini mai multe sau mai putine in viata.winking

| Un NiMeNi CeLeBrU a răspuns:

Amandoi sunt foarte importanti.intr-o relatie ei sunt egali. intr-o casatorie femeie are atatea responsabilitati(crescutul copiil, curatenie) cat si barbatul(servici, copii)

| gabytzu_5681 a răspuns:

Ambii sunt importanti deoarece fara unul dintre ei nu ar mai exista omenirea