| Lykee a întrebat:

Cine imi da si mie rezumatul foarte pe pe scurt al cartii "Cei trei muschetari" volumul 1 de Al. Dumas?

Răspuns Câştigător
| Mytzyy95 a răspuns:

Paii.D'artagnan(personajul principal) vrea sa mearga in Paris pentru. a deveni un muschetar.el se intalneste acl cu 3 muschetari Porthos, Aramis si Athos care vor participa in toate aventurile lui D'artagnan. laughing p.s: mai bine citesti cartea mie mi-a luat 5 zile sau vezi filmul happy online big grin

1 răspuns:
| MrAngelus a răspuns:

Irezistibilă poveste de epocă, romanul urmăreşte aventurile lui d'Artagnan şi ale celor trei prieteni ai săi, intraţi în seria personajelor literare nemuritoare: Athos, Porthos şi Aramis. Invitat într-o călătorie în timp, la curtea regelui Ludovic al ­XIII-lea, cititorul ajunge în preajma cardinalului Richelieu şi a reginei Ana de Austria, însoţindu-i pe drumurile Franţei pe cei trei viteji, a căror deviză era „Toţi pentru unul, unul pentru toţi!".

Sursa: http://www.adevarul.ro/......55334.html