| LoveMe a întrebat:

Cine imi poate da si mie cateva statusuri draggute? dar nu vreau sa fie de dragoste

Răspuns Câştigător
| GabiCh93 a răspuns:

Exista doua cai sigure spre dezastru: sa asculti de toata lumea si sa nu asculti de nimeni.
- O sperietura buna realizeaza mai mult decat 100 de sfaturi.
- Sfaturile sunt ca ciupercile, cresc peste tot, dar cele rele iti pot fi fatale.
- Daca toata lumea este de acord cu tine, probabil ca esti foarte inteligent.Sau s-ar putea sa fi … seful.
- Eram trist ca n-am pantofi, dar am intalnit pe unul care n-avea picioare.
- Experienta este cel mai prost invatator. Ea ne da intai examenul si numai dupa aceea lectiile.
- Copiii au mai multa nevoie de un model de urmat decat de critici.
- Un copil este un inger ale carui aripi se micsoreaza pe masura ce ii cresc picioarele.
- Un critic este un schiop care-i invata pe altii cum sa alerge.
- Diplomatia este arta de a spune: "Cutu, cutu …", pana ce apuci sa pui mana pe o piatra.
Statusuri funny, haioase si amuzante
- As vrea sa fie ceva intre noi… dar mai mult in tine!
- Invata din greselile parintilor tai…… foloseste metodele contraceptive…
- Lasa un mesaj pe propriul tau risc!
- Cumpar droguri…pentru relatii sunati-ma la numarul 112/955. ofer cazare pe termen lung dupa incheierea contractului…rog seriozitate!
-Daca-s avea fata ta mi-as da parintii in judecata…
- Cum de esti inca aici? credeam ca gradina zoologica e inchisa noaptea…
- Dumnezeu a facut cerul, pamantul. apele. te-a facut pe tine…cu totii facem greseli…
- Imi vine sa-ti sparg dintii…dar de ce sa te fac sa arati mai bine?
- Doamne… fa-ma pasare sa ma pot caca pe toti…
- Oglinzile nu pot vorbi…dar ce noroc pe tine prietene ca nu rad…
- Unii oameni iubesc asa de mult femeile lor încât, pentru a nu le uza, se folosesc de femeile altora…
- Barbatii ar spune mai putine minciuni daca femeile ar pune mai putine întrebari…
- Sunt departe, departe, foarte departe… in camera alaturata…
- Uita-te pE tavan sI aI sa VeZi urme dE copite dE CaL…
- nu CiTi sTaTuS’u prostule…prea tarziu, deja L-aI Citit…
- Te-am intalnit in cimitir, aveai pe piept un trandafir, din ochi iesea un viermisor, aveai in spate un topor!
- Iubito…. iubeste-ma!
- Daca-o freci cu bucurie, imposibil sa nu-nvie!
- Hop sa………. zile Cleopatraaaaaaa!
- Bine o zis …cine o zis…cand o zis…ce-o zis…
- sss MAI USOR! aaaaaAsssaaAA! Daaaa! Mai JOS! Da! exact mijlocul ma doare… ahh ce bine faci masaj
- Stiu ca stau de 3 zile incontinuu pe mess… dar nu e treaba ta…
- Scriu la matematica… ( o am pe profa de mate. in lista )
- I’m mobile ca n-am pc…
-In momentele dificile ale vietii, trebuie sa ridici capu, sa bombezi pieptul si sa spui cu hotarare: Acum chiar ca-s in rahat pana-n gat!
- Mare e gradina ta doamne, si mereu isi muta gardul!

10 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Dumnezeu a facut cerul, pamantul. apele. te-a facut pe tine…cu totii facem greseli…
Daca ai portofelul gros, inseamna ca e plin de maruntis
@ afara, @ dorm, @ mananc, @ sunt prost nu stiu sa folosesc "@"
tot eu, tot ala care face bine, tot ala care nu suporta massurile si buzzurile

sau mai bine intra pe www.statusuri.ro si delecteaza-te :D

| lolo23 a răspuns:

Depinde ce sfaturi...despre ce?happy

| ZoeyMe a răspuns:

Nu te deranja sa ma deranjezi.
Vezi sa nu musti cainele.
Nu latrati la caini!

| continutfragil a răspuns:

Uite niste statusuri care mi se par dragute: 1.Foaieverdesolzidepesteuiteprostucumciteste
2.Nu da buzz că la mine a picat netu'
3.Se Uita Un Film La Mine!
4.Astazi eram in biserica si cand ma uit la cucoana de langa mine. isi aprindea tigara.Doamne sa scap berea din mana nu alta
5.invisible...only loosers can see me
6. Am ramas fara status, asta e ultimul scos din carte
sper ca ti-au placut... dai si u fundita plzz?

| Aiwendil a răspuns:

1.Viata e frumoasa!
2.Masina face vruuumm!
4. M-a cautat norocul, dar n-a stiut unde stau.
5.Nimeni nu e suficient de inteligent ca sa poate convinge un prost ca e prost.winking
6.Vezi ce am scris?
7.Nu te uita in trecut, nu privi in viitor, traieste prezentul!
8.Stau chiar langa tine.Intoarce capul si o sa ma vezi.
9.Alcoolul ia cateva luni din viata, tutunul ia 2 ani din viata, dar scoala ia 8 ani din viata. Ce preferi?
10.Priveste in sus.Cade vreun lingou de aur?
11. Voi nu ma vreti? Eu va vreau.
12. E vara? N-ai ce face? Ia o paleta si prinde musca.

| ḭṆḠḕṙḀṠ a răspuns:

-Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist
-Si maine e o zi-Si maine voi zambi-Chear daca mi'e greu-Voi zambi mereu
-Nu ma crezi in stare? Nici o problema, nu ma cred nici eu! d.aia ferestete de ziua in care o sa prind tupeu!
-Am nevoie De cInEvA, Dar nu dE oRiCiNe...Am nEvOiE Doar De cEi care aU nEvOiE dE mInE

| ZambescSiGata a răspuns:

1.Zmbeste,cineva te iubeste.
2.mass = buzz = sal cf = cine esti = IGNORE
3. Nu invata niciodata un porc sa cante, pierzi vremea si mai enervezi si porcul
4. Foaieverdesolzidepesteuiteprostucumciteste
5puuuuuuuuuup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

:) Uite pe acest site ai tot felul de statusuri: http://sweety-things.weebly.com/ :x.

Răspuns utilizator avertizat