| OneMoreGirl a întrebat:

Cine imi spune un cuvint care sa inceapa cu literele UA?

12 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Acest diftong nu poate sa apara in scris in limba romana.Desi pronuntam "uare", scriem "oare". Interjectia "Uau" nu este romaneasca, dar are tendinte puternice de raspandire.

| LoquitaSeMutaInViataReala a răspuns:

Asa cuvınte nu exısta ın lımba romana!

| Rihanna a răspuns:

Cum spuneam.alta cu "uala".rolling on the floor

| Rihanna a răspuns:

Am mult mai mult de 12 ani.si nu'mi spune ca era o gluma asta cu "uaie". ai gasit scuzalaughing nu tocmai bunaoh go on

| OneMoreGirl explică:

De fapt e oala.

| Criss001 a răspuns:

Scuze dar nu exstasigh tot ce pot zice e uacrolling on the floor (dar asta nu e cuvant)...:-

| DeeeaBaaa a răspuns:

Nu exista ^^.

| laara a răspuns:

Uaie tongue

| Georgy1033 a răspuns:

Uala

| Klarah a răspuns:

Nu existe asa cuvinte in romana :]. Doar daca au "ua" in interiorul cuvintelor:
- doua
- noua
- ploua
- etc

| analia89 a răspuns:

Ba exista o interjectie Uau phbbbbtlaughing

| Lee_Troy_1996 a răspuns:

Caut cuvant care contine grupul de litere ua

Întrebări recente