| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu calitati umane care sa inceapa cu literele A, I, S, B, V, D, C, F, M, E, T, R

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

Ambitie, autonomie, adaptabilitate, agresivitate,
Corectitudine, colegialitate, comunicativitate, competenta profesionala, claritate si coerenta in exprimare, capacitate de analiza,
Dinamism, dragoste de tara,
Eficienta, entuziasm,
Initiativa, implicare, inteligenta,
Responsabilitate, rezistenta,
Seriozitate, sociabilitate, spirit de echipa, simtul umorului, spirit organizatoric, stabilitate,
Tenacitate,

4 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Revin cu completari:
Agerime, amabilitate,
Bunatate, blandete, bunavointa, binefacator,
Discretie, devotament,
Emotivitate,
Irascibilitate, Iritabilitate, impartialitate,
Frumusete, farmec, fidelitate,
Modestie, mila,
Obiectivitate,
Sufletist, sinceritate, solidaritate, sensibilitate,
Timiditate,
Vesel, vivace, vioi, visator,

Răspuns utilizator avertizat
| Iiiiioana a răspuns:

Bineee
a: altruist, amabil, admirabil, atragator, ascultator, adorabil, adaptabil, ambitios, amical,
i: inimos, inteligent, imaginativ, impartial,initiativ,intuitiv
s: scump, sufletist, serios,stabil, sociabil, sincer, solid, sensibil, simpatic,solidar,silitor,sarguincios
b: bun, binevoitor, binafacator, bland, biruitor, binecuviincios
v: visator, vioi, voios, vesel, vrednicie, vastitate,
d-dragastos,doritor, dinamic, devotat, discret, dragut, distractiv, deschis
c-copilaros, curios, casnic, caritativ,corect, cominicativ, competent, cumpanat, compatibil, credincios
f-frumos, fidel, fascinant, fermecator, flexibil, fericit,
m-modest, milos, minunat, matinal
e-eficient, entuziast,emotiv, euforic, eminent, eroism,
t-tandru, temeinic,
r-responsabil, rezistent, relaxant, razator(de fapt zambitor vesel dar mnolaughing

| Alexandra_Crismaruc_1997 a răspuns:

Ambitioasa lingusitoare energica altruista nazdravana darnica rebela alintata...asta am scris ew la numele mew fara litera x...happy