| Girly97 a întrebat:

Cine isi mai aduce aminte cum se joaca Bakugan?

Răspuns Câştigător
| AlexDFY a răspuns:

Da, fiecare bakugan are un nr de G, se pune o cartea aia cu 2 fete, una portocalie si cealalta mai intunecata, se punea bakuganul jos, se calculau acolo niste numere, dupa in functie de ce carti aveai il atacai pe celalalt, si erau cele 6 elemente, daca de exemplu aveai bakugan de foc ( ex dragon) aveai nu stiu ce abilitati, god ce mai jucam jocul asta cu prietenii, stateam cu calculatorul langa noi si calculam toate G-urile

| Girly97 explică (pentru AlexDFY):

Si crezi ca e normal sa joace si fetele? happy

4 răspunsuri:
| Max_David_1994 a răspuns:

Bakugan a fost lansat ca un joc strategic, folosind cărți metalice și figuri în miniatură, sub forme de bile, hexagoane, piramidă, prismă, cilindru, minge de fotbal etc...

Funda?

| Girly97 explică (pentru Max_David_1994):

Stiu ce este, dar nu am mai jucat de ani buni pentru ca nu se mai vand carti de joc si nici Bakugani... Doar intrebam daca cineva isi mai aduce aminte cum se joaca in 2015.

| Max_David_1994 a răspuns (pentru Girly97):

La mine in oras se gasesc in piata la tonete.winking