| Danny_8046 a întrebat:

Cine poate sa-mi spuna ce inseamana ' Briliant`s Girl '. Funda

Răspuns Câştigător
| XxSweetDreamxX a răspuns:

Fata geniala

7 răspunsuri:
| Loly a răspuns:

Inseamna "Fata stralucitoare " sau grozava etc.
In engleza briliant inseamna stralucitor; girl inseamna fata.deci e logic.si acel `s de dupa briliant vine de la verbul a fi. :X Sper ca ai inteles! :*

| kate68 a răspuns:

Fata Briliantului/Briliantziei dar cel mai usor poti sa spui cea mai brilianta laughing
funda?
O zi Buna!

| dana_9056 a răspuns:

Inseamna fata nemaipomenita funda?

| sanders a răspuns:

Fete geniale

| piki a răspuns:

Ai spus briliant's girl, adica fata diamantului, nu fata desteapta, brilianta. Daca spuneai briliant girl era fata geniala, desteapta...

| consiliervacante a răspuns:

Sub forma sub care ai scris inseamna fata briliantului/diamantului, insa cred ca ai vrut sa zici brilliant girl (fata inteligenta). In engleza, brilliant inseamna si diamant (substantiv), si inteligent (adjectiv).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

fata geniala

funda :*?