| anonim_4396 a întrebat:

Cine stie cateva din versurile colindului "Foaie verde portocala, noi suntem copii de scoala etc."? Are nevoie sora mea. Va rog mult!

15 răspunsuri:
| waXonwaXoff a răspuns:

"Bună dimineaţa la Moş Ajun!
Am venit şi noi odată
la un an cu sănătate
şi la anul să venim
sănătoşi să vă găsim!
Ne daţi, ne daţi, ori nu ne daţi!"

Foaie verde portocală,
noi suntem copii de şcoală
şi-am venit să colindăm
pe la case să urăm!
Ne daţi, ne daţi, ori nu ne daţi!"

| mada12 a răspuns:

"Foaie verde portocală, noi suntem copii de şcoală, şi-am venit să colindăm, pe la case să umblăm, Buuună dimineaaaţa la Moş Ajun că poimâine-i Moş Crăciun!"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cantecu este,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, foaie verde portocala noi suntem copi de scoala am venit sa colindam pe la casae sa uram buna dimineata mos ajun draga domnisoara esti putin afara de ce nu vrei sa iesi sa ne multumesti,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, asa e la scoala la mine foaie verde portocala dar nu uitati ca sunt mic si voinic in clasa 1?kiss

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foaie verde portocala noi suntem copii de scoala si am venit sa colindam pe la case sa uram! BUNAA DIMineata la mos ajun ne dati ori nu ne dati(bis) fasole si carnati!laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hahaha bla bla bla.
Foaie verde portocala noi suntem copii de scoala...ura.Numi multumiti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foaie varde portocala noi suntem copii de scoala s-am venit sa colindam pe la case sa uram covrigei sa capatam

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foaie verde portocala noi suntem copii de scoala si-am venit sa colindam pe la case sa urlam... buuuna dimineata de mos ajun gata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foaie verde portocala noi suntem copii de scoala si-am venit sa colindam pe la case sa uram bunadimineata la mos ajun. Nedati ori nu ne dati ne dati ori nu ne dar ne dati ne dati

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O parte din colind este asa : Foaie verde portocala noi suntem copii de scoala si-am venit sa colindam pe la case sa uram BUNA DIMINEATA LA MOS AJUN! LA ANU' SI LA MULTI ANI!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foaie verde portocala noi suntem copii de scoala si-am plecat sa colindam pe la case sa uram buna dimineata la mos ajun si maine cu bine la mos craciun

| aigi1 a răspuns:

Foaie verde portocala noi suntem copii ed scoala si am venit sa colindam pe la case sa uram buna dimiineaaaaaaata la mos ajun ne dati ne dati ori nu ne dati anul ce vine cu bucurie sa va dea domnul tot ce doriti la anul si la muti ani"!

| alexandrugeorgiana a răspuns:

Foaie verde portocala
noi suntem copii de scoala
si-am venit sa colindam
pe la case sa uram!
bUNA DIMINEATA LA MOS AJUN!

| bianca_4616 a răspuns:

Foaie verde portocala noi suntem copii de scoala siam plecat sa colindam pe la case sa uram la anul si la multi ani

| brbrb a răspuns:

Foaie verde portocală noi suntem copii de școală și am venit să colindăm pe la case să urăm bună dimineața la moș ajun

Am venit și noi odata la un an cu sănătate steaua domnului să ne ajute la covrigi şi la nuci multe bună dimineața la moș ajun ne dați ori nu ne dați, ne dați ori nu ne dați, ne dați, ne dați, ne dați
(fasole cu cârnați)

| Maryk_Alyn_Marykdown_1997 a răspuns:

Foaie verde portocala noi suntem copii de scoala sia-m venit sa colindam pe la case sa strigam "buna dimineata la mos ajun ca pai maine e craciun