| TipulAnonim a întrebat:

Cine stie cum sa incarc o bricheta fara gaz cu o bricheta cu gaz? dau funda? si nu-mi spune-ti ca s-a cumpar o noua bricheta

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai bine ia-ti un spray de incarcat brichete.Nu ai sa poti niciodata ce vrei tu.

| TipulAnonim explică (pentru darrio2007):

Poti sa-mi spui de unde sa cumpar?

| darrio2007 a răspuns (pentru TipulAnonim):

De la tutungerii sau magazine gen 38.

| Chamberlin a răspuns:

Iei rezervorul de la o bricheta plina si il pui la cea veche dar daca tu ai o bricheta cu rezervorul invelit... exista un incarcator de brichete, ai vazut ca in fundul brichetei sunt niste gauri, pe acolo se incarca bricheta.

| NYK4u a răspuns:

Vrei sa incarci brichetele intre ele? happy Mai simplu este sa cumperi un spray de incarcat brichete(5lei) si nu o sa mai ai probleme cateva luni.

| TipulAnonim explică (pentru NYK4u):

Auzi poti sa-mi trimiti o poza cu spray asta? si de unde pot sa-l cumpar?

| NYK4u a răspuns (pentru TipulAnonim):

Asta e asa ca sa vezi cum arata.Dar gasesti mai ieftine in piata, la supermarket sau intr-o tutungerie.
http://www.shopmania.ro/ustensile-bucatarie/p-gaz-bricheta-67319594