| Andreutza_7316 a întrebat:

Cine stie sa imi spuna si mie va rog frumos cati centi iti ia daca trimiti sms in strainatate, sau cati centi iti ia pe minut daca vorbesti? P.S. Sunt pe Orange! Dau fundita:*

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Daca te afli in Romania si apelezi un utilizator de telefonie mobila sau fixa din strainatate vei fi tarifat in functie de zona in care apelezi. Exista 4 zone de tarifare pentru apeluri internationale:
-zona 0: Europa – retele fixe, Moldova 0.30 (EUR /min)
-zona 1 Europa – retele mobile, Israel, USA, Canada 0.50 (EUR /min)
-zona 2 restul lumii 0.81 (EUR /min)
-zona 3 Satelit 2.30 (EUR /min)
De asemenea, mesajele scrise expediate catre un utilizator de telefonie mobila din strainatate are tariful de 0, 149 EUR (TVA inclus).
Gasesti aceste informatii aici http://www.orange.ro/prepay/international-ro.html.
Cu prietenie,
Orange helper
http://www.orange.ro/help/despre/

1 răspuns:
| 2laura3 a răspuns:

Pentru mesaj cam 15-20 centi... dar pe minut nu stiu