| monia a întrebat:

Crede-ti in Apocalipsa? Stie cineva cand se va sfarsi lume si unde? Pute-ti da si site-uri! Funda+vot!

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Despre sfarsitul lumii ,in Sf.Scriptura,este scris in Apocalipsa lui Ioan.Tot acolo se spune ca nimeni in afara de Dumnezeu Tatal nu stie ziua sfarsitului.Nimeni,nici oamenii nici profetii nimeni.Ziua aceea va veni ca un fulger si pe unii ii vor lua pe nepregatite.Tot acolo scrie.Dupa relatarile din cartile religioase precum si Sf.Scriptura se spune ca Hristos va veni a doua oara pe Pamant ca sa judece iar oamenii.Mai multe informatii,daca vrei,gasesti pe:http://www.gotquestions.org/Romana/Intrebari-Sfarsitul-Lumii.html

6 răspunsuri:
| qtheodora a răspuns:

In biblie scrie ca va veni sfarsitul lumii cand oamenii nu se vor mai intelege intre ei parinti cu copii nu se mai intele etc. se intamla aceste lucruri dar nu sunt asa grave.
Se mai spune ca doua vremi si jumatate si va veni sfarsitul lumii.
Noi credem ca doua vremi inseamna 2 mii de ani si cred ca este adevart ca daca era mai putini se sfarsea deja lumea. si mai avem 500 de ani...Si am inteles ca in 2436 va veni sfarsitu lumii... dar noi nu stim doar Dumnezeu stiebig grin

| qtheodora a răspuns:

Si eu nu stiu asa am auzit, cum am spus doar Dumnezeu stie...:d
Si nu stiu daca sa cred sau nu...toate se intampla la vremea lor.

| educatie2021 a răspuns:

Cand iti vine sorocu, iti vine. Crezi ca mai conteaza cand mor restul sau u vrei sa stii daca il apuci?

| ExciteMind a răspuns:

Apocalipsa pentru noi va veni in 2012 21 ianuarie vineri.Toutul va fi ca de obicei dar va fi peste tot cerul un fel de aurola boreala, vor fii pene de curente pe toata planeta, vor fi cutremure in urma carora se va crapa pamantul, taifunuri, erupti vulcanice si cam atat stiu! astept fundita

| Michelle_5585 a răspuns:

Monia nimeni nu stie cand se va sfarsii lumea si unde.Doar Dumnezeu stie cand va fi sfarsitul lumii si unde.Citeste in Biblie la Apocalipsa o sa gasesti o multime de lucruri interesante.Citeste,o sa-ti placa.Pa,pa!

| Mela_9963 a răspuns:

Salut, eu cred ca nu va veno sfarsitu lumii niciodata. Poate doar foarte tarziu cand Dumnezeu se va plictisi de noi happy