| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca e rusionos sa te joci cu jucarii la varsta de 12 ani?

Răspuns Câştigător
| Prietenoasa a răspuns:

E foarte bine sa te joci cu jucarii decat sa umblii cu baietii. Cel mai bine te joci si iesi afara.

| Sashavalentine a răspuns (pentru Prietenoasa):

Asta si fac, sunt toata ziua afara jucandu-ma dar colegele mele sunt cu ochii dupa baieti, eu nu le inteleg pe ele, doar sunt de varsta mea. In loc sa se joace ele se duc pana si la groapa de gunoi sa-si faca poze sa le puna pe Facebook. Mi se pare aiurea... Dar eu tot o sa imi traiesc copilaria; o sa mananc inghetata cu amicii, o sa ma plimb cu bicicleta, o sa ma joc cu papusi si o sa ma joc ascunta, sticluta cu otrava, baba oarba, matele incurcate... cat vreau eu. tongue Multumesc de raspuns.

17 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Nu, nu e.

| thegatekeeper a răspuns:

In niciun caz nu e ceva in neregula sau nepotrivit. E absolut normal, cam pana pe la 13 ani, din punctul meu de vedere.

| HolyPotato a răspuns:

NU. Bravo!

| єχcєєℓ a răspuns:

Nu,este normal la vârsta asta.

| 7QA3 a răspuns:

Nu, deloc. Ma bucura sa vad ca mai sunt copii care stiu ce-s alea "jucarii", si le folosesc in defavoarea telefonului, calculatorului etc. Nu e absolut nicio problema, dar daca iti spune cineva asta, sa fii puternic convinsa ca e un fraier / o fraiera. Jucariile sunt cele ce completeaza copilaria, bucura-te de ele cat de mult poti.

| Sashavalentine a răspuns (pentru 7QA3):

Eu nu am telefon laughing.

| 7QA3 a răspuns (pentru Sashavalentine):

Nu conteaza, ai acces la telefoane. Ramai copil cat poti, o sa regreti dupa.

| Sashavalentine a răspuns (pentru 7QA3):

Asa e, multumesc.happy

| LXandro a răspuns:

E foarte ok sa te joci cu jucarii la aceasta varsta. Traieste-ti copilaria, va zbura intr-o clipa! happy

| FreshMint a răspuns:

La 12 ani esti copil deci e normal sa te joci cu jucarii, dar mai bine ai lua o minge de baschet, te-ai duce la un cos si te-ai juca acolo cu prietenii. E mult mai amuzant si sanatos.

| Sashavalentine a răspuns (pentru FreshMint):

La asta ma refeream, daca e ok sa ma joc cu prietenii..Pentru ca unii amici se plimba pe strazi toata ziua in loc sa faca altceva si m simt aiurea xD

| Sashavalentine a răspuns (pentru FreshMint):

Si desigur, cand ma joc pe strada jocuri ( ascunsa, sticluta cu otrava etc ) si ii vad pe ei ca se plimba ma simt de asemenea, ciudat. Ar trebui sa ma simt ok, nu-i asa?

| Caba_Adelina_1993 a răspuns:

Depinde de personalitate unii se joaca alti citesc. Daca tu de simti bine jucandute fa incontinuare.De exemplu eu am 11 ani si imi place sa desenz foarte mult mai ales imbracaminte. Fa ceea ce iti place! funda

| Ðewtza_ÐeywtzZa_2000 a răspuns:

Da este... distreaza-te cu amicii nu mai sta cu papusile

| Brianadan a răspuns:

Bucura-te! esti un copil NORMAL. nu te uita la teleleii care umbla pe strazi, o sa vina si timpul de plimbarihappy

| Valentina91 a răspuns:

Nu, de loc.