| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca este usor sa fi cantaret?

10 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna seara! daca vrei sa devii cantaret cu adevarat, nu e usor, trebuie sa rezisti si sa faci fata greutatilor s-au piedicilor, dar daca vrei sa fii cantaret doar de dragul artei gen :Emilia, Simona Senzual, fetele de-la Senzual, este foarte usor, daca ai si un trup perfect se incadreaza la cerintewinking

| PetreConstanta a răspuns:

Depinde! Ce fel de cantaret

| mona a răspuns:

Daca ai voce cred ca e usor

| BBdragutza a răspuns:

Nu nu este deloc pare ca ai faima si bani dar cand te gandesti la cate turnee,concerte si efoturi are sa faca acea vedeta pur si simplu ti sar parea greu de controlat, ca sa poti deveni o vedeta trebuie sa faci multe eforturi! Nu-i usor, dar nici imposibil!

Răspuns utilizator avertizat
| dende95 a răspuns:

Nu mi se pare a fi o meseria usoara.La inceput este mai usor ca nu te cunoaste lumea,dar daca o sa ajungi ca Michael Jackson,Justi Beiber...o sa regreti mult ca te-ai facut cantaret pentru ca paparatii cu ochii pe tine, nu o sa faci nici un pas fara poza + scandalurile. Divortezi de una, inseli nevasta...etc.

| XtmCamiii a răspuns:

Eu nu prea cred ca este usor pentru ca mai intai de toate trebuie sa ai voce si ureche muzicala si sa cunosti limbi straine cea mai importanta engleza ca spre ex ai de cantat un cantec si e scris in lb englezzaa ce vei face? asa ca trebuie sa stii engleza
cam atatatongue
sper ca ti-am fost de ajutor
funda?

| TFK a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai in prezent pare atat de usor.
Toate panaramele fara pic de talent ajung celebre.

Probabil ca celor cu adevarat talentati le-au fost greu la inceput.
Nu trebuie sa ai emotii inainte de a tine un concert, trebuie sa ai grija pe ce ton vorbesti, ce relatie ai cu fanii tai, cum sa faci lumea sa te placa, ce dieta tii ca vocea ta sa nu se piarda, cariera ta poate fi distrusa din cauza unui simplu scandal, deci nu e deloc usor.
Acum e necesar sa te dezbraci in videoclipuri ca sa ai mai multi fani. oh go on

| maya_9227 a răspuns:

Sincer nu prea trebiue sa ai voce si ureche muzicala si nu o sa mai ai timp pentru familie si prieteni...e destul de greu(stiu din propria experienta)