| BabyDollRalukks a întrebat:

Credeti ca exista trifoiul cu patru foi? De ce? Ati gasit vreodata asa ceva? Daca da, atunci v-a adus noroc? Ce lucru considerati ca va aduce noroc? Raspunsuri bine intemeiate/serioase, va rog!

10 răspunsuri:
| Afdsa a răspuns:

Crezi că o frunzuliţă d-aia îţi aduce noroc? Eu nu am găsit dar nu cred în superstiţii de genul...

| Nymphetamine a răspuns:

Cum exista oamenii cu 6 degete or exista si trifoi cu 4 foi.
Eu nu am gasit niciodata unul,dar si daca as gasi nu cred ca mi-ar purta noroc.E doar o superstitie, sau cine stie. happy

Un lucru care-mi aduce noroc thinking am o gheara la gat, dar o am de vreo 4 ani si cred ca e mai degraba obsesie, nicidecum noroc.Adica nu ma simt eu bine daca nu stiu ca e acolo.hee hee Intelegi.
oh go on

Marti 13 e singura chestia care cred ca-mi porta noroc. laughing Si vorbesc serios.

| xCatastrophe a răspuns:

Exista dar e mai greu de gasit intre trifoi. Nu aduce noroc e un mit ca si potcoavele si clopotei.laughing In fine pate altii cred.Am gasit de multe ori.

| ioana100 a răspuns:

Daca il lasi sa se dezvolte, exista si cu 6 foi,eu am vazut dar nu-ti aduce nimic...
Ca si picioarele de iepure, este o prostie, cum niste picioare de iepure sa te ajute? sunt opsedati de aceste lucruri care le taie piciorusele saracului iepuras...

| Crucified a răspuns:

Eu am gasit in clasa a III-a dar nu mi-a adus niciun noroc, mi-a adus numai ghinion, acum am 14 ani.

| Whemilly a răspuns:

Eu am gasit zilele acestea citiva cu 4 frunze si 3 cu 5 frunzulite.Nustiu daca e adevarat, dar in orice caz i-am pus intr-o cartehappy♥Sper sa am noroc!♥

| kaz3 a răspuns:

Lucruri din astea se intampla numai in povesti si basme necurate am chiar la mine in gradina trifoi si de fiecare data cand am gasit trifoi cu patru nu s-a intamplat nimic asa ca nu aduce noroc si nimic in lume nu poate face asta decat tu daca crezi in tine hai bafta

| Nicu_6664 a răspuns:

Si eu amgasti o gramada dar nha nu am patit nimic special ca el in buzunarlaughing e doar un mithee hee

| Maraa_8976 a răspuns:

Mie nici o data trifoiul cu patru foi nu mi-a adus noroc, am gasit vreo 4-5 si de fiecare data a trebuit sa pierd bani,telefonul', etc...mie de obicei imi aduce noroc catelusul cand il scot afara big grinadik gasesc bani, chiestii de genuwinking

| Mario2860 a răspuns:

Ce naivi sunteti daca crezi iti aduce noroc daca nu crezi nu-ti aduce noroc..si + de asta cine stie nu credeti dar norocul nu lati observat mai ganditi-va tongue