| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca trifoiul cu patru foi aduce noroc celui care l-a gasit? Pentru ca din intamplare am doua si o sa am mare nevoie de noroc in viitorul apropiat.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am gasit și eu doi trifoi cu patru foi, dar nu aduc noroc.
P.S. Minciuni!

12 răspunsuri:
| AlinaOneDirection a răspuns:

Sunt doar superstitii.

| Chαяtreux a răspuns:

Sunt doar superstitii care ne fac copilaria mai frumoasa. Cred ca toti am stat macar o zi cu burta pe iarba cautand trifoi cu 4 foi )

| anonim_4396 explică (pentru Chαяtreux):

Poate ca ai dreptate. Oricum i-am pierdut la scurt timp dupa ce am postat intrebarea straight face Asta da "noroc"

| Mario2860 a răspuns (pentru anonim_4396):

Este o vb daca crezi ai noroc daca nu crezi nu ai noroc depinde de persoana eu mai am momente cand mai vb cu dumnezeu si i-am zis da-mi un semn ceram foarte nervos si am esit afara..in fata blocului meu creste trifoi cu 4 foi si am zis ia sa dau o geana cand l-am gasit l-am rupt si ma simteam de parca m-am nascut eri am zis hai sa incerc la lotto pun 1 euro si uite ca am castigat 50 euro... daca mai gasesti pune-l intro carte si lasa-l acolo

| iusy98 a răspuns:

Superstitiile fac parte din capcanele iadului, nu exista asa ceva

| Banyik_Ionutzz_1998 a răspuns:

Se zice ca Norocul ti-l faci cu mana ta

| anonim_4396 explică (pentru Banyik_Ionutzz_1998):

Nu numai norocul ti-l faci cu mana ta laughing If you know what I meanwinking In unele situati trebuie sa vina si de la sine. In cazul meu(BAC-ul) pot sa mi-l fac cu mana mea copiind, dar nu ma risc, chiar daca rezultatul ar fi promovarea. Asa ca sper sa ma "ajute" cu ceva si sa-mi pice exact ce stiu. P.S- stiu ca pare o intrebare puierila dar sunt un tip superstitios si de cele mai multe ori iese cum vreau. Sper sa fie si de data asta la fel.

| food23 a răspuns:

Nu cred. e doar o superstitie big grin

| idealman a răspuns:

Trifoi cu patru foi? sau biped cu trei picioare...e tot aia!

| anonim_4396 explică (pentru idealman):

Nu-i vina mea :p Nu eu i-am dat denumirea asta laughing

| Mario2860 a răspuns:

Ma eu azi dimineata am gasit in fata blocului un trifoi cu 4 foi. daca crezi iti aduce noroc chiar dupa ce l-am cules am castigat 50 si vb pe bune cine crede are noroc cine crede ca e doar o simpla supestitie nu are noroc daca grezi ai daca nu, nu ai noroc.

| rusgiulia a răspuns:

Depinde... asa se spune tongue