| Giuly_3112 a întrebat:

Credeti in horoscop? Eu nu cred dar azi am citit horoscopul meu pe internet care zice asa:Aveti in jurul vostru astazi Pestilor numai persoane placute si reconfortante. Traiti momentele de bucurie cu intensitate si placere. Timpul trece parca cu o viteza din ce in ce mai mare cand va simtiti bine. Cuvantul care va guverneaza ziua este PRIETENI.
Si chiar asa s-a intamplat voi credeti?

Răspuns Câştigător
| f a răspuns:

In general nu, caci exista atatia oameni in fiecare zodie si nu e posibil sa li se intample la fel, dar exista dati cand are dreptate si in privinta mea...

17 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Horoscopul este un adevar necesar de multe ori. Avem nevoie sa credem in el. Este pura psihologie. Este vorba de autosugestie. Aceste previziuni sunt de multe ori sfaturi. Sunt cuvintele pe care am vrea de multe ori sa le rostim. Exista un sambure de adevar insa nimic nu se poate intampla fara implicarea noastra activa. Cred in Horoscop, insa mai mult in cel general decat in cel tipizat calendaristic pe zile.

mira
| mira a răspuns:

Un astfel de pronostic in ziua de Pasti este dat la plesneala. Cei mai multi se bucura astazi de prieteni. Ce te faci insa cu Pestii care au astazi necazuri mari? Cum se mai adevereste prognoza in cazul lor?

| AvalohAlyn a răspuns:

Nu exista adevar in horoscop.Toate sunt niste coincidente. Exista Dumnezeu, exista Hristos.Eu prefer sa cred in el.

| Razvan a răspuns:

Normal ca esti inconjurata de prieteni, doar e Pastele. Vorbele astea se potrivesc la 80% dintre zodii, azi. Mith Bustedbig grin

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Mi se mai întâmplă şi mie, dar multe sunt cam aleatorii. Adică citeşti ceva şi interpretezi că ţi s-a întâmplat acelaşi lucru. De exemplu îţi zic eu ţie că mâine va fi o schimbare neplăcută şi tu afli o veste rea, atunci spui că am avut dreptate...deci nu este chiar aşa de util.

| Giuly_3112 explică:

Si chiar asa s-a intamplat. Voi credeti?

| annie_9752 a răspuns:

Eu una nu cred in horoscop, nici nu sunt de acord cu el.Sincer,de unde pana unde iti spun astrele ce se va intampla?! Nu are niciun fundament.Cat despre ceea ce s-a intamplat astazi, eu prefer sa pun totul pe seama unei coincidente.

P.S.Asta este parerea mea, sper sa nu deranjeze sau sa ofenseze pe nimeni! O zi placuta in continuare!

| Jonathan a răspuns:

Eu citesc horoscopu aproapre zilnic din una sau doua surse.Nu mereu se potriveste dar cateodata seamana cu ce se intampla. Uneori chiar se intampla exact cum scrie acolo...

| adi a răspuns:

Nu cred, desi uneori am citit din curiozitate si am vazut ca se aseamana. Cred ca are legatura cu autosugestia, (de ex: daca iti zice ca astazi o sa te simti bine, te poti simtii bine numai din cauza asta).

| alonet a răspuns:

Horoscopul nu e ceva ce sa nu fie plauzibil, magi de la rasarit (din asia) nu aveau nici o treaba cu crestini sau cu evrei, ci ei au vazut in stele ca un mare imaparat s-a nascu, asa ca au dus daruri mariei si la iosif aur zmirna si tamaie. plus de asta in Facere scrie ca 14. Dumnezeu a zis: "Sa fie niste luminatori in intinderea cerului, ca sa desparta ziua de noapte; ei sa fie niste semne care sa arate vremurile, zilele si anii; deci ca idee se poate citi in stele vremurile zilele si ani, problema e alta, sigur vrei sa iti afli viitorul, crezi ca viata ta va fi la fel de palpitanta daca vei sti de dinainte ce se intampla, si eu faceam pasiune din horoscop, mai mult m-a debusolat decat ajutat happy si caracteristicile zodiacale sunt din cauza influentelor campului electromagnetic din ziua nasteri tale in locul nasteri tale in functe de tot, luna stele planete etc happy

| Aditzu1988 a răspuns:

Tu chiar nu ti-ai dat seama? E Pastele logic ca il petreci cu cei dragi. Te distrezi => timpul trece repede. E o chestie cu probabilitate mare nu ceva prezis.Asa e mereu...horoscopul e o prostie, trust mewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi se potrivesc caracteristicile zodiei. Astrologii cand fac horoscopul pentru o zi iau in considerare influenta unei planete asupra fiecaruia.Fiecare planeta infl anumite trairi, stiu de venus ceva cu iubirea, prietenia si de marte cu razboiul si razbunarea. Eu sunt scorpion cu ascendent in scorpion si am o prietena la fel si gandim la fel + ca mai sunt compatibilitatile. Esti pesti, nu te intelegi mai bine cu racii si scorpionii? Vorbesc in general, nu daca te-a suparat o colega rac sau sc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am crezut si nu voi crede niciodata in horoscop.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu citesc mereu horoscopul, dar daca stam sa ne gandim sunt atatea persoane in aceeasi zodie.Va dati seama ca ar fi aiurea sa se potriveasca la fiecare ce scrie acolo. Uneori mai seamana, dar e coincidenta happy

| blaksoul12 a răspuns:

Nu cred.Desi uneori are dreptate

| domdom a răspuns:

Eu nu cred. Poate a fost o coincidenta.