| StefanDrg a întrebat:

Cremele inainte de solar pateaza? Mi-am dat un pic pe lenjerie din greseala cand ma dadeam cu ea. Lenjerie este de culoare inchisa. La fel si crema. Sper sa nu pateze.

Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

In principal, mai toate cremele pateaza. Majoritatea sunt facute pe baza de uleiuri (uleiuri de plante), care sunt grasimi, altele pe baza de substante chimice, care pateaza de asemenea, deci foloseste ceva care nu mai porti, decat doar in anumite cazuri (solar, epilare, vopsit etc.) fiindca sigur lasa urme sau purtate 2 zile rapid poti observa pe ele dare de ulei plus transpiratie, iar unele chiar nu se pot scoate. La cele albe poti incerca scoaterea petelor adaugand la ultima spalare putin clor, iar la cele colorate putin Vanish pentru rufe colorate insa merge doar daca petele sunt proaspete. Numai bine!