| laurentiu_9029 a întrebat:

Crestinii spun lucruri haioase, chiar foarte haioase:

1."Poate ca ai auzit si tu despre initiativa unui grup de cercetatori americani, care au creat un bob de grâu perfect identic ca cel natural din toate punctele de vedere (palpabile). L-au pus in pamant, l-au udat, dar nu a rasarit nimic. De ce? Pentru ca lipsea viaţa din acel bob artificial. Viaţa nu se poate crea artificial. Si chiar daca prin absurd, ar fi incolţit, de unde ar fi putut sa stie acea planta ce forma sa adopte, ce marime, ce culoare, ce continut?"
2."Un om care a murit sa zicem prin sufocare, din lipsa de aer, fara deteriorarea vreunui organ vital, de ce nu mai poate functiona mai departe? Are toate organele perfecte, la locul lor. Pentru ca a iesit viata din el, adica sufletul, care pune in miscare totul."

Am sa mai pun altele in alte zile.

2 răspunsuri:
| putzulica a răspuns:

thinking buna intrebarea. dar cam comica... daca acelui corp i-ar fi fost atasat un robot?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca mai vad chestii despre crestini sau despre altfel de cult si atei ma sufoc exact ca in cazul pe care l-ai relatat mai devreme.

Întrebări recente