| cartman a întrebat:

Se poate sa-ti dai seama daca a murit planta? nu am udat-o vreo 5 zile si e uscata parca.

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Incerci sa o ucizi? Ud-o acum, dar nu abundent, cate putin, probabil ca are radacinile mai uscate si trebuie reobisnuita treptat cu apa, mai ales daca a stat in soare, afara. O alta metoda, mai radicala, daca e uscata planta de la suprafata, e sa o tai cam la 2-3 degete de pamant si sa o uzi in continuare si sa speri ca va lastari din nou. Daca e planta cu bulb are sanse sa nu fie uscata, caci are rezerva de apa in bulb. Daca e planta cu radacini firave si mai e si ingropata la suprafata, nu prea ii dau sperante.

1 răspuns:
| paulthe1 a răspuns:

Verifica pulsul