| Awwwww a întrebat:

Am o planta ( crassula ) care am udat-o cam mult si s-a ruptsad. puteti sa imi spuneti cum sa fac sa o mentin in,, viata"

5 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Partea rupta pune-o in pahar cu apa sa prinda radacini si replanteaz-o. Poti taia din planta mama astfel incat sa arate simetric.

| SolitarHacker a răspuns:

Iei partea rupta si o pui intr un vas cand face mustati replantezi partea rupta big grin

| KamiixSweet18 a răspuns:

Hmmmm..si eu am multe plante.Dar nu trebuie tinute la caldura eu le tin pe hol unde este mai racoare si le ud mereu le poti pune un bec sa bate spre ele si se vor mentine, sper ca te-am ajutat! fundita?

| hancoch a răspuns:

Respiratie gura la guralaughing

| crisssivlad a răspuns:

Trebuie pusa la soare si udata...da nu prea multa apa ca se ineaca...serios daca vrei poti sa pui si ingrasamant natural. fundita?