| SnicK a întrebat:

Crezi in Dumnezeu pentru ca:? / Nu crezi in Dumnezeu pentru ca:?

Răspuns Câştigător
| blue95 a răspuns:

Cred in Dumnezeu pentru ca tot ce facem noi si pentru ca noi existam datorita lui. Daca el n-ar fi fost nici noi nu am fi fost.Cred in El pentru ca tot ceea ce fac este decis de el, fie ca fac bine, fie ca nu.

5 răspunsuri:
| Bybanu a răspuns:

Omul crede in multe lucruri pe care nu le-a vazut sau le-a vazut. Dau un exemplu: OZN. Pentru om e ceva aiurea, cum sa existe domne OZN-uri, de unde sa vina si din astea. Cand au vazut la tv "OZN", gata domne credem in OZN-uri ca le-am vazut.
Cam asa si cu Dumnezeu. Uni cred, uni nu cred. Cei care cred asa sunt invatati de stramosi lor, si ceilalti care nu cred, zic ca, daca ei nu l-au vazut inseamna ca nu existabig grin

Si sa dau un raspuns, eu sunt de partea la amand2 tabere.Nu sunt impotriva sa nu cred, atata timp cat m-a invatat mama, la scoala si peste tot sa ma rog ca asa e bine...si pe de alta parte nu cred, pentru ca nu mi s-a schimbat viata cu nimic daca am crezut in El si nu mi sa indeplinit nici-o ruga, sau poate da. dar asa trebuia sa fiesad

| forever4you a răspuns:

Da cred in Dumnezeu...pentru ca tot ceea ce vad si simt este creat de elbig grin

| Kittyyo a răspuns:

Nu cred in Dumnezeu pentru ca nu e verificat si tot ce "a facut" sunt scrise intr-o carte care a fost rescrisa, rescrisa si iar rescrisa pana cand s-au pierdut toate informatiile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da bineinteles pentru ca e peste tot chiar daca nu l vedem si nu l simtim vocea lui e peste tot chiar daca nu o auzim fara el nu am exista referitor la un raspuns anterior nu putem sa verificam daca exista duumnezeu dar stim ca exista

| saruta a răspuns:

Da pentru el este foarte bine organizat adica toata lumea se poata ruga in acelasi timp si el le aude pe fiecare in parte