| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce va epilati in zona inghinala?

dc apar iritatiile acelea, punctele rosii dupa cateva zile de la epilare? cum pot scapa de acele bubitze?

3 răspunsuri:
| lol1232 a răspuns:

Hidrateazate imediat.

| laura3 a răspuns:

Sa sti ca si mie m`i s`a intamplat. Nu ai cum deocamdata sa scapi de ele sad. Incearca cu alifii cu galbenele si iti vor mai calma mancarimea`. Dupa o saptamana dispar acese bubitewinking

| zepssy a răspuns:

Iritatiile apar dupa cateva zile pentru ca atunci firul de par incepe sa creasca si vrea sa iese de sub piele.
Eu incerc sa folosesc o lotiune super hidratanta cateva zile dupa epilare ca sa previn eventualele iritatii. Functioneza cat de cat...
Daca folosesti un aparat de ras, incearca-l pe cel care are pe de o parte si de alta a lamelor o banda mare de aloe/gel... daca nu le le-ai folosit deja.

Good Luck!