| HermioneLove a întrebat:

Cu ocazia sfintelor sarbatori de Paste va doresc multa bucurie, fericire si Pace in familie! fie ca spiritul bland al acestei sarbatori sa va umple sufletul cu pace si caldura! fie ca invierea Domnului nostru Isus Cristos sa va poarte pe aripi de vant si sa va faca sa va dati seama ca exista un Dumnezeu vesnic viu care va astepata pe fiecare cu bratele deschise sa veniti la el caci el poate sa va scape de orice griji! va doresc Paste fericit si Sarbatori fericite pline de caldura si dragoste alaturi de Isus Hristos si alaturi de cei dragi tututor celor de pe TPU Cat si atministratorilor si tuturor oamenilor! Sarbatori fericite Binecuvantate!(P. S. DACA mai stiti mesaje frumoase de paste)bye, bye paste fericit!

Răspuns Câştigător
| CopaculInflorit a răspuns:

De asemenea! Iti doresc un Paste fericit si alaturi de cei dragi! Sper ca Isus Hristos sa te vada de acolo de sus si sa observe cat de buna si generoasa esti.

11 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

La fel si pentru tine. Fie ca lumina Invierii sa te vegheze pe tine si pe cei dragi tie! Hristos a inviat! Sarbatori binecuvantate iti doresc!

| valentingb a răspuns:

Administratorii se vor supara ca le-ai gresit numele!
Multumim, si tie la fel.
Eu personal stiam dinainte ca exista Dumnezeu, am citit pe undeva...in Biblie parcahappy
pa

| HermioneLove explică (pentru valentingb):

Nu cred ca vor face mare haz din asta sincer!

| valentingb a răspuns (pentru HermioneLove):

Caz, banuiesc ca ai vrut sa spui.Mda, nici eu nu credhappy pa pa

| traveler a răspuns:

**O singură dată pe an e Paştele. O zi specială îmbogăţită cu aroma bucatelor tradiţionale şi parfumul florilor de primavară şi al tău! Paşte fericit!

** Poate o să ţi se pară complet lipsit de originalitate, dar ştii că vorbele
simple sunt şi cele mai frumoase. Aşa că Hristos a înviat!

**Pentru unii, Paştele e un moment de întregire a familiei, în care îşi doresc
pace şi bucurie. Pentru alţii, e o zi în care se distrează ceva mai mult sau
scapă de serviciu ori de şcoală. Pentru mine e pur şi simplu o zi minunată,
pe care vreau să o împărtăşesc cu voi. Paşte fericit!

**Cei care se războiesc să aducă pace, cei care se urăsc să ştie să iubească,
iar cei bogaţi să înveţe să dăruiască. Hristos a înviat!

**Sper ca Paştele să-ţi întărească încrederea şi speranţa! Hristos a înviat!

**Fie ca lumina Învierii Mântuitorului să vă inunde casa şi să vă aducă numai
armonie, fericire şi multă iubire. Paşte fericit!

**Fie ca bucuria Învierii Domnului să vă aducă în suflet linişte, pace şi
fericirea de a petrece aceste clipe magice alături de cei dragi. Hristos a
înviat!

**Bucuria vine din lucruri mărunte. Liniştea vine din suflet. Lumina vine din inima fiecăruia. Paşte Fericit!

**Fie ca sfânta sărbătoare a Învierii Domnului să-ţi aducă cele 4 taine
divine: încredere, lumină, iubire, speranţă.
**Clipe de neuitat alături de cei dragi şi numai realizări!

**E atâta lumină în jur, pentru fiecare dintre noi. Lasă lumina să intre în
casa sufletului tău şi te vei simţi cu adevărat împlinit.

**Hristos a înviat! Fie ca lumina Învierii să îţi umple sufletul de speranţă,
linişte, bucurie şi iubire!

**Aş vrea să petrecem Paştele împreună. Deşi ştiu că nu e posibil, îţi voi fi
alături cu sufletul şi fie ca speranţa Învierii să mi te aducă aproape în
curând! Paşte fericit!

** Redescoperă sentimentele sincere ce ţi se adăpostesc în suflet, fii mai bun
cu cei ce au nevoie de dragoste şi sprijin şi la fel de iubitor şi plin de
caldură cum numai tu ştii să fii! Paște fericit!

**Sa aveti parte de lumina in suflete si case!

| aladinbeci a răspuns:

Iully, iti multumesc pentru urari! Si eu iti doresc ca Lumina Sfanta a Invierii Domnului Dumnezeului si Mantuitorului nostru Iisus Hristos sa-ti aduca pace in suflet, multa sanatate, fericire si numai bucurii! Sarbatori fericite alaturi de cei dragi tie!

| RyGoLeTa a răspuns:

Http://revistadenunta.ro/mesaje-de-paste/ Paste fericit, fie ca in aceasta noapte sa intrea lumina Domnului Iisus Hristos in sufletul si casa ta!

| DownAnima a răspuns:

Si eu iti doresc tie numai bucurie si sarbatori fericite si fie ca lumina Domnului Iisus Hristos sa intre si in casa si in sufletele familiei tale!

| Niiiicu a răspuns:

Multumesc pentru urari, si iti doresc ca pastele sa te prinda alaturi de cei dragi iar iepurasul sa iti indeplineasca toate dorintele

| Alexutzaaaaaaaaaa a răspuns:

Si noi iti dorim un paste fericit si sa ai parte de tot ceea ce iti doresti:*Sa iti aduca iepurasu`tot ce vreiiiii:X:*