| TroolGheoerghe a întrebat:

Cui ii pare rau de moartea maestrului Sergiu Nicolaescu, a facut cele mai bune filme romanesti cred eu.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tuturor ne vine rândul. Maestrul Sergiu Nicolaescu a avut o vârstă respectabilă. În cel mult 10 ani o să se ducă şi ultimii actori adevăraţi ai României, iar noi vom rămâne să " apreciem " toate zdrenţele din ziua de astăzi cum ar fi Catrinel Menghia, Mădălina Ghenea sau cei din serialul Pariu cu Viaţa. Este trist, dar nu avem ce să facem.

| TroolGheoerghe explică (pentru anonim_4396):

Tie iti place pariu cu viata?

| anonim_4396 a răspuns (pentru TroolGheoerghe):

Dacă i-am catalogat pe actorii din serial drept zdrenţe, tu ce crezi?

| TroolGheoerghe explică (pentru anonim_4396):

Mda sunt niste mari zdrente pur si simplu danseaza si gata.

| TroolGheoerghe explică (pentru anonim_4396):

O vorba inteleapta.

17 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este foarte adevarat.Imi pare foarte rau ca a murit.Dar, totusi, avea o varsta.I-am vazut filmele de mic copil.Erau cozi imense la cinematografe cand rula un film de-al lui in oras.

| ÐÿÅ a răspuns:

Imi pare foarte rau pentru el. Romania a pierdut unul dintre cei mai buni regizori, artisti din tara si poate chiar din Europa.
Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace! Drum bun maestresad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cand a murit, sunt dezolat! Dorm 8 ore in fiecare noapte, mananc de trei ori pe zi, ma duc la serviciu, fac sex aproape in fiecare zi cu prietena iar in week-end-uri beau cu prietenii si apoi mergem la prostituate. Nu stiu cat o mai pot tine asa! Ce om, cat caracter... RIP Stefan Banica Senior.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

MAESTRUL... Sa va stergeti la gurite dupa atat ridicat in slavi sa nu se mai vada maroul. Maestrul a fost tinut in puf de catre comunisti, tot ce a realizat, a fost realizat de comunisti.

Maestru a fost Ion Lucian. Ati auzit despre el pseudo-oparitilor? Cand a murit Ion Lucian, va pica varza de la shaorma din gura, ca omul nefiind mediatizat, nu s-a mai dat sfoara in tara si pe facebook sa planga toata prostimea, ca sa fie in trend.

Macar sa stiti si voi cum arata: http://www.youtube.com/watch?v=dPHhsZ1MLio

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti murim la un moment dat.

| Generalul a răspuns:

Exista parerea ca filmele lui erau cele mai bune, pentru simplul motiv ca nu avea concurenta. Deoarece era un favorit al regimului, a fost sustinut in realizarea lor si a avut monopol. Ca sa faci un film de genul lui Mihai Viteazul in ziua de azi ar trebui sa ai buget ca la Hollywood sa platesti atatia oameni, efecte, etc. Pe vremea aia era simplu, se luau militarii in termen si erau livrati ca oile "maestrului". Asa ca lasati-o mai usor, cu unul din cei mai mari regizori din Europa si din lume...

| TroolGheoerghe explică (pentru Generalul):

Tu te-ai gandit ce scrii?

| Generalul a răspuns (pentru TroolGheoerghe):

Ai pus o intrebare, am raspuns la ea, chiar daca nu iti place raspunsul. Omul asta de care iti pare rau a fost un coloborator al Securitatii si un apropiat al lui Ceausescu. Ca parlamentar, era insarcinat sa descopere adevarul revolutiei, insa nu a facut absolut nimic in sensul asta. Asa ca nu, nu are de ce sa-mi para rau ca a murit un comunist. Poate o sa-ti para rau si de Iliescu cand s-o duce si el la marele marxist din ceruri.

| ՃԾՃԾ a răspuns:

A fost un mare om pentru tara noastra!

| BogdanGabi a răspuns:

Mie. Si imi pare rau si de decizia de a fi incinerat. Totusi e decizia lui, daca asa a vrut maestrul, atunci sa i-o respectam!

| TroolGheoerghe explică (pentru BogdanGabi):

Chestia este ca nu vrea sa afle oamenii ca fiisu e al lui sau a altuia.

| ABCDEFGH2806 a răspuns:

Salut! Ai dreptate chiar a facut cele mai bune filme romanesti si de asemenea imi pare foarte foarte rau!

| ABCDEFGH2806 a răspuns:

Romania A Pierdut Un Om Extraordinar!