| Kiror a întrebat:

De ce se face atata tam-tam despre moartea lui Sergiu Nicolaescu?

7 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Pentru că e tipic ca oamenii de rând să nu aibă habar decât de numele unei personalități, într-o noțiune vagă, și să capete un interes desăvârșit pentru acea personalitate după ce ea se stinge din viață.

| LolaLollita a răspuns:

Deoarece a fost un foarte mare artist.
Nu se stie cati se vor ridica la valoarea acestuia.

| Xenya a răspuns:

Pentu ca a fost un mare artist si regizor al filmului romanesc!

| MaskOfSanity a răspuns:

Pentru că a fost o persoanlitate valoroasă a ţării şu un geniu. Asta spun toţi. Eu nu am de unde să ştiu, pentru că nu i-am văzut filmele şi nici ca actor nu ştiu cum e.

| Antoniacopiluța a răspuns:

Deoarece a fost un mare actor si un mare regizor.

| vlad_2339 a răspuns:

Nicolaescu a fost cel mai bogat roman dupa revolutie. si multi zic(gurile rele) ca sotia sa vrea sa.l incinereze pentru a se pierde ADN-ul si sa ramana cu averea...

| cristi24 a răspuns:

Vrei sa stii de ce pentru ca era un regizor, actor bun si isi dadea tot pentru filme... noi romanii trebuie sa fim mandri ca am avut un ca el printre noi. Parerea mea big grin