| Oliiviiiia a întrebat:

Cum as putea sa fac acasa solutia, din care sunt facute baloanele de sapun sa iasa tot asa multe? Pun o cantitate anume de sapun sau sampon thinking. Chiar nu stiu cel mai bun raspuns are funda, [Mersii mult :* ]

Răspuns Câştigător
| s3go a răspuns:

Doar pune apa si sampon cam un sfert din tub sa fie sampon si restul apa. Atat tot. Funda?

4 răspunsuri:
| georgiana999 a răspuns:

Pentru baloanele de sapun facute in casa cel mai bun este,, detergentul de vase lichid''. Daca vrei sa iti iasa baloane mai mici pui putin lighid daca vrei mai mari pui mai mult lighid ( nu foarte mult).

| AliGab a răspuns:

Sau samponul de par

| silvipisicutza a răspuns:

Nu stiu ce vad unii oameni atat de greu la baloanele de sapun. Depinde totusi de recipientul in care faci acea solutie. De exemplu: daca ai, sa zicem, un vas de 100 ml, pui cam 25 ml de sapun lichid, 10 ml de sampon (daca vrei sa iasa muuulte baloane si colorate), si restul pana la 100 ml apa! Si asta e tot! Sper ca te-am ajutat si o sa primesc rasplatawinking

| ninive8 a răspuns:

Sapun si apa calduta