| MyWorld a întrebat:

Am o iintrebare pentru voi : Ne'a dat profu de fizica tema sa facem o solutie de baloane de sapun. Cine imi poate da "Reteta" va rog? Dau funda la solutia care face baloanele cele mai mari!

4 răspunsuri:
| DaftPunk a răspuns:

Umpli o ceasca de cafea 3 sferturi si pui cam 1 sfert de sampon ( nu conteaza de care, dar de preferat balsam de baie sau dala care bagi in apa din cada ca sa faca clabuci laughing )Si km atat.Bft si sa iei un 10winking

| Monikoue a răspuns:

Ok...deci:
1)2 linguri detergent de vase
1 cana apa ( asta e o reteta)

2)1 lingura glicerina
2 linguri detergent de vase
250 ml apa

Sfaturi:glicerina lichida este un produs ieftin si se gaseste in farmacii sau magazine alimentare. baloanele sunt mia mari.
Pregateste preparatul cu o zi inainte de folosire.

mie mi-au mers astea

| ScreeNNNNNz0r a răspuns:

JB sucks!

| cocoilno a răspuns:

Iata cateva retete!

Baloane de sapun clasice:

2 linguri detergent de vase

1 cana apa

Baloane de sapun dulci:

1 lingura sirop de porumb

2 linguri detergent de vase

1 cana apa

Baloane de sapun magice:

1 lingura glicerina

2 linguri detergent de vase

250 ml apa

Baloane de sapun colorate:

1 ceasca tempera lichida

2 linguri detergent de vase

1 lingura amidon lichid