| Xulescu_6752 a întrebat:

Cum credeti ca ar trebui sa se desfasoare o zi perfecta?

15 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Cred ca fiecare ar vedea ziua sa perfecta altfel. Pentru ca ziua perfecta incepe pentru unii foarte devreme, pentru altii (mai somnorosi) mai tarziu; tot asa vremea ar fi diferita - pentru unii ar avea zapada si ar merge la schi, pentru altii ar fi soare si ar merge la plaja. Unii ar sta cu o carte in mana, altii s-ar uita la filme, altii ar sta de povesti cu familia, altii ar face bucatarie, altii ar tricota...
Eu sunt genul linistit si comod. Prefer zilele insorite, inotul, un picnic cu familia si prietenii... As prefera ceva rustic, dar sa nu fie la cort - eventual la o cabana pe malul unui lac, sau la mare... intr-o casa. Daca nu se poate - ar fi bine sa merg si la o piscina - asta poate ca ar fi rezolvarea - sa merg, sau sa am o casa cu piscina si acolo sa vina toata lumea, sa povestim, sa mancam, sa spunem bancuri...
Dar in lipsa de asa ceva utopic pot sa aleg sa-mi petrec ziua citind si imaginandu-mi ca sunt oriunde in lume.

eileen
| eileen a răspuns:

O zi intreaga pe plaja. Asta mi-as dori eu si ar fi superba!

| andreutz a răspuns:

Pentru mine o zi perfecta ar insemna sa dorm 24/24.astfel nu as mai sti de problemele de zi cu zi...in plus, in vis imi permit sa fac orice lucru care in viata reala nu este posibil...binenteles, cu conditia sa nu am vreau cosmarhee hee

| Daniel TM a răspuns:

Pai o zi perfecta ar fi alaturi de cel/cea/cei dragi. Eventual la munte undeva ar fi un cadru foarte frumos si relaxant.

| remus a răspuns:

Da, cit timp nu sti cine esti si incotro te indrepti,... nu ai cum sa stii cum trebuie sa se desfasoare o zi perfecta, nu este de competenta noastra, crede si nu cerceta... stie Dumnezeu cum si ce, NU CREZI?

| sabina a răspuns:

Lenevind.

| Liana [] a răspuns:

O zi perfecta este sa ma intrebe baiatul care il plac daca vreau sa fiu cu el laughing si sa i-au note buuune la scoala big grin SI sa mi se faca surprize whistling Asta ar fi o zi PERFECTA laughing

| loredanarotariu a răspuns:

Sotul meu, motocicleta noastra, munti, paduri, cola, tigari, vant domol de primavara.
Dar cum perfectiunea nu exista... cu motocicleta nu putem merge in munti, cola baloneaza, de tigari a trebuit sa ma las. happy Vezi, nu exista pentru mine ziua perfecta insa zorii fiecarei zile promit mereu lucruri bune.

| andryka a răspuns:

... cred ca depinde de telul fiecaruia tongue

eu imi doresc ( din pacate, sau din fericire... inca nu stiu ) mult prea multe.si ar trebui sa aiba mai multe ore ziua .ca sa pot sa fac tot ce mi-as dori.

Mi-ar placea sa ma trezesc devreme, sa nu lenevesc in pat. Sa fac ordine in camera. Sa las micul dejun pregatit pentru parintii mei. Sa dau randament la scoala. Sa ma intorc acasa, sa lucrez, sa cites tolanita la soare, sa am un job part-time de care sa ma ocup, sa ud florile in curte, sa fac putina miscare, sa ma joc cu fratiorul, sa stau si cu prietenul, sa mai ies la cate o plimbare cu prietenii, sa-mi sun bunicii, sa pregatesc cina pentru parintii si fratior, sa ma pupe toti de noapte buna, sa imi indrept gandurile spre Doamne Doamne si sa adorm linistita.
Si cred ca nu e imposibil... tongue
Doar ca .tot timpul se iveste o problemuta. care da peste cap ceva. Sau. nu am eu chef de scoala / de curatenie .etc. (din pacate)

Idea ta de zi perfecta care e? tongue Ti-o doresc .cat de des happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O zi perfecta e mereu langa cei dragi, de aceea trebuie sai pretuim mult de tot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca o zi perfecta este o zi in care ne trezim dimineata si seara punem capul pe perna. Ne trezim a doua zi si incepem o noua zi perfecta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O zi perfecta? Daca lasi toate problemele deoparte, poti incepe in fiecare zi, o zi perfecta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de felul fiecarui om sau persoana, eu cred ca o zi perfecta consta in felul cum ti-o construiesti tu din prima ora a acelei zile.

| cocacola1de1portocale a răspuns:

O zi perfecta depinde de situatie, bine intelesc ca nu ar fi o zi perfecta sa fiu mort de beat cu prietenii de Paste! cum ziceam situatia... o zi perfecta ar fi sa beau sa ma distrec cu prietenii la o petrecere disco etc... iar alta zi perfecta ar fi sa stau cu familia in ziua de paste, sa servim masa de paste si sa fie voie bunatongue

| clio a răspuns:

Sunt corecte ambele variante?
1 ar trebui
2 ar trebui
Cum e corect?