| Gufiii a întrebat:

Cum devi expert tmpu?

Răspuns Câştigător
| Cappuccinooo a răspuns:

Buna!
Probabil ca voiai sa spui expert TPU.Toti Pentru Unu este locul unde oferi ajutor semenilor tai raspunzand la intrebarile acestora. Pe TPU impartasesti celorlalti cunostintele si experienta ta, ajutandu-i pe cei care au nevoie de raspunsuri la intrebari diverse. La randul tau, cand ai nevoie de un raspuns la o anumita intrebare importanta pentru tine, pe TPU vei primi ajutor prin raspunsurile celorlalti.
Suntem pe TPU pentru a da si a primi sfaturi bune, pentru a fi toti pentru unu si unu pentru toti.Pentru a deveni expert TPU este necesar sa ajuti multi useri prin raspunsuri inteligente care sa-i ajute intr-adevar. Funditele sunt si ele importante in scopul de a deveni expert, ele inseamna puncte si faptul ca raspunsul tau a fost desemnat cel mai bun.Pana atunci tine minte :conteaza calitatatea, nu cantitatea! Incearca sa inveti cat mai multe de la ceilalti useri si succes! Sper ca te-am ajutat kiss.Pa, pa!

4 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

1 ) ...se scrie TPU dude...
2).prin cat mai multe funde si raspunsuri folositoare!
de asemenea cat de popular e userul ...etc
...numarul de raspunsuri nu prea conteaza ...ci mai ales calitatea lor!
*de aceea eu nu o sa fiu expert niciodata laughing) *

| Gufiii explică:

Am gresi si eu...

| Needle a răspuns:

Buna!
Nu conteaza foarte mult nici Rank-ul, nici vechimea ta pe site si nici numarul de raspunsuri castigatoare (fundite), ci calitatea raspunsurilor, cat de mult ai ajutat. Activitatea trebuie sa fie constanta si de calitate. Singure conditii OBLIGATORII (desi au fost si exceptii) sunt: sa ai in total minim 500 de raspunsuri (le poti da intr-o saptamana sau in luni de zile, nu conteaza) si sa ai un raport (numarul raspunsurilor castigatoare impartit la numarul total de raspunsuri) de minim 10%, adica cel putin un raspuns din 10 trebuie sa fie castigator (conteaza calitatea, nu cantitatea). Cam atat. Deci, cand administratorii vor hotara, ca a venit momentul potrivit, atunci vei deveni Expert. Ei au ultimul cuvant. Se intampla fara sa te astepti. Citeste aceste postari (plus comentariile) http://www.tpu.ro/blog/?p=601, http://www.tpu.ro/blog/?p=134&cpage=1#comment-8658, si te vei lamuri mai bine.
(si nu uita orice greseste, nu conteaza ca ai scris tmpu)
Succes te pup!

| ytalyanu a răspuns:

1) se scrie TPU nu tmpu
2)trebuie sa strangi multe fundite cam peste 3000 si sati scada rancul dar fundite daca ai strans peste 2000 tot expert TPU esti
bafta