Întrebare recomandată | Bogdanpalintineanu a întrebat:

Cum este cu permisul de pescuit? La ce pescari trebuie? Este necesar doar pe anumite ape? Poate fi valabil pe mai multe ape sau in alta tara? Sunt si taxe pentru fiecare apa?

Răspuns Câştigător
| JustAsimpleUser a răspuns:

Iti da acces la mai multe balti.e un fel de "garantie" ca nu pescuiesti "ilegal" cu ultrasunete etc...iti acorda anumite beneficii dar daca nu pescuiesti sportiv nu are nici un sens sa ti faci unul...

2 răspunsuri:
| Claudiugg a răspuns:

Daca e apa pe care o bei este valabil peste tot

| Razvan_Bijan_1999 a răspuns:

Este fain, la orice pescari, poate fi valabil doar in Romania, poti pescui la orice apa, sunt taxe pentru fiecare apa