| idanna a întrebat:

Pentru baietii pescari ...si nu numai. Ce momeala se poate folosi pentru pescuit crap sau alti pesti in aceasta perioada?

Răspuns Câştigător
8 răspunsuri:
leonardk
| leonardk a răspuns:

Crapul nu a inceput inca sa se lase pescuit. Cand boabele de porumb sunt laptoase incepe si el. Acele boabe, moi pline de sucul acela alb sunt cele mai bune momeli pentru crap. Ar mai fi porumbul conservat cu diverse arome. Ptr un pescuit de succes, la crap trebuie momit locul ales pentru pescuit cu 2-3 zile inainte. Carasul merge bine acum si ca momeala poti folosi cubulete de mamaliga sau rame. Fir intins!

| covexrobu a răspuns:

La crap merge mamaliga porumbul si cam atat cred. Mai gasesti si prin magazinele de pescuit cate ceva. Dar cel mai bun este porumbul la conserva ala Bonduelle.

| AndrusKanu a răspuns:

Mămăligă... big grin

| nicko a răspuns:

Viermi si rame foloseste tata da nu stiu pentru ce fel de pesti

| alindoolce a răspuns:

laughing ba la crap se da numai noaptea si se da cu pufuleti cu gust de usturoi cu porumb uscat s-au cu porumb cu miros de usturoi big grin

| string a răspuns:

La stiuca si salau iti trebuie. lingurite happy preferabil manufacturate de TV ( chiar asa sunt initialele producatorului ).

la scrumbie iti trebuie doar bani pentru pescarii de pe Dunare si un gratar meserias.

| Kapone_Doryn_1997 a răspuns:

Pai Eu am Prins Crap la 8 KG La Mamiliga Si De Obicei Mai Da La Boabe Sau la TURTA Spers Sa Va Ajute cu ceva