| WannaKnowYOU a întrebat:

Cum fac cuburi de gheata pentru sucuri?

Răspuns Câştigător
| eduardpuiu93 a răspuns:

Iti trebuie un plastic special cu forme de cuburi, pe care le umpli cu apa, apoi bagi acel plastic in congelator

9 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Se găsesc pungi speciale, pui apă le bagi în congelator, şi ai rezolvat problema.Sau întrebi părinţii unde au tăviţa specială pentru cuburi de gheaţă a frigiderului.Baftă!

| Cosminovici18 a răspuns:

Buna! Cauta in congelatorul din frigiderul tau sau chiar in frigider si vezi ca este un suport cu mai multe gaurele alea le umplii cu apa si pui la congelator timp de cateva minute si apoi se fac cuburi de gheata!

| breathingdarkness a răspuns (pentru Cosminovici18):

Mmnu chiar cateva minute. Dureaza cel putin o ora, poate chiar mai mult.

| Cosminovici18 a răspuns (pentru breathingdarkness):

Am spus si eu asa

| EvangelineLovin a răspuns:

Iei forme pentru cuburi de gheata, pui apa in ele si le bagi la congelator

Răspuns utilizator avertizat
| agirll a răspuns:

Pentru a face cuburii de gheata iti trebuie punga de aceea speciala sau cu cutie de aceeabig grin funda? pls

| thecrazyguy a răspuns:

Vezi că trebuie să ai un plastic in congelator cu multe gauri in forma de cub! le umpli cu apa si le bagi inapoi! dupa o ora-doua sunt gata!

| domniq a răspuns:

Sunt pungi speciale pentru asa ceva... funda:*