| Brunetik_2399 a întrebat:

Cum fac png cu programul gimp? Spuneti-mi fiecare` pas` pe` care` trebuie` sa` il` >urmez`==F u n d i t a`

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Dar de ce sa faci PNG cu Gimp cand ai paint-ul in pc? Salveaza poza in orice format poti tu si apoi du-te in paint si o transformi imediat in PNG (start->paint->lipire->lipire din->se deschide o fereastra in care de duci dupa locatia poze-i->dublu clik si s-a incarcat in Paint ->clik pe Paint(deasupra la lipire)->salvare ca PNG
(ai mai multe formate acolo) Bafta!