Janina
| Janina a întrebat:

Cum fac sa modific o poza, din alb-negru sa o fac color?
Vreau exact programul si pasii ce trebuie parcursi happy

Răspuns Câştigător
| eumi a răspuns:

Toti cei 7 care ti-au raspuns au vorbit pe linga. Pozele alb-negru se pot face color. E drept ca nu ca si cu o camera performanta, da, acceptabil.

13 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Cel mai usor, si la indemana tuturor este Microsoft Office Picture Manager
-click pe edit pictures(in bara sus)
-in drepta dai click pe "color"
Daca poza a fost facuta alb-negru nu poti -o colorezi, decat s-o faci alb negru din color.In schimb ii poti colora fundalul.

eileen
| eileen a răspuns:

Photoshop iti recomand si eu, daca vrei culori individuale pe poza. Pasii sunt mai greoi de urmarit daca nu ai notiuni de photoshop.

RaduCiocan
| RaduCiocan a răspuns:

Nu prea ai cum din alb-negru in color. Ci doar invers.

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Cu photo scapewinking
la a2a de sus la `editor` dai jos la `home` si a treia casuta

| sergiu2525 a răspuns:

Daca originalul e alb-negru e imposibil.

| claw_4117 a răspuns:

Desigur photoshop,

Recomand acest tutorial:
http://www.absolutecross.com/tutorials/photoshop/photos/colorizing/

O zi buna,
Claudiu

| eumi a răspuns:

Cauta-ma.Am programe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O modifik p un program annume

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

| Lucian887 a răspuns:

Pentru a modifica o imagine alb-negru în color, folosește EasifyAI, o unealtă pentru Windows.

Urmează acești pași:
Descarcă și instalează EasifyAI (https://easifyai.imyfone.com/) pe computerul tău cu Windows.
Deschide software-ul și alege funcția de colorare a fotografiei cu ajutorul inteligenței artificiale.
Importă fotografia ta.
Salvează fotografia colorată.

| coolpixel a răspuns:

Cel mai bine cu Photoshop. Uite aici un tutorial
http://www.coolpixel.ro/2011/09/cum-sa-faci-o-poza-alb-negru-color/

| silver a răspuns:

Dca poza originala e alb negru nu e posibil! Daca poza a fost modificata pe parcurs iti recomand www.piknik.com!

| Radu_Alex_1975 a răspuns:

Vreau sa fac fotografia din alb negru in color