| YTBDrawingBase a întrebat:

Cum faci un acvariu pentru pesti?

Răspuns Câştigător
| sonya a răspuns:

Buna. Nu este atat de simplu sa faci un acvariu. In primul rand trebuie sa ai loc unde sa il pui si trebuie pus pe un suport plat, datorita presiunii se poate sparge. Cumperi 5 bucati de geam. Ai grija, grosimea geamului sa fie in functie de marimea acvariului. Daca vrei acvariu de 60 de l geamul sa fie undeva de 8mm. Cam asa. Oricum sunt informatii pe site. Dupa, trebuie sa cumperi silicon special pentru acvarii. Gasesti la hornbach etc. Il lipesti si il lasi cam 1 saptamana la uscat. Sa nu pui mai repede deoarece se poate sparge. Daca vrei alte detalii sa ma contactezi. Succes!

9 răspunsuri:
| aniriiiiii a răspuns:

Iei 5 bucati de geam, le lipesti cu silicon si apoi cumperi un tub de oxigenwinking

| YTBDrawingBase explică:

Primi 2 = andicapati laughing

| YTBDrawingBase explică:

Cu A nu cu H ca nu merita laughing

| YTBDrawingBase explică:

Mama ce smecher e edward. raised eyebrows wai Doamne o minte d gaina.
tie asa iti da mata sa mananci pamant intr-un bol mare? si pe urma ciorba cu apa oxigenata sa te tratezi stricatu dq

| SwiTc3r a răspuns:

laughing man deci...iei 4 bucati de sticla si le lipesti una de alta bine pana seamana cu o cutie si ii pui si capac apoi iei apa o bagi in ea si pui pestii! esti asa noob rolling on the floor ca si un copil de 11 ani stie asta si tuh nu stii? -_-''! noobalau (^_^)

| SwiTc3r a răspuns:

Edyward esti tare frate rolling on the floorrolling on the floor laughing big grin

| Edyward a răspuns:

Pune intr-un bol MARE pamant de flori si in el pui iarba pui pietricele si apoi pui apa! oxigenata! o cumperi de la farmacie!
pui pestele si gata.

Uala!

| Edyward a răspuns:

Stiu laughing imi bat si eu joc de asta laughing

| iulya1996 a răspuns:

Foarte simplu:cumperi de la magazin.