| Deyalici a întrebat:

Cum îți influențează internetul viața >:?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Internetul e ca Dumnezeul langa mine altfel eram haoleu ce grea e viata. La cat de nebuni si dusi cu pluta sant tinerii nu prea ai cu cine sa iesi la un biliard sau o vorba normala. Si netul e partenerul perfect.

| Deyalici explică (pentru mgtow):

smug!

| MiruD a răspuns (pentru mgtow):

Pot sa te intreb cati ani ai? tongue

| mgtow a răspuns (pentru MiruD):

Daca investighezi in profilul meu si faci o scadere vei afla. Sau adunare laughing

| MiruD a răspuns (pentru mgtow):

Pari mai batran in poza big grin
Iti dadeam vreo 25-28 de ani. tongue

| mgtow a răspuns (pentru MiruD):

rolling on the floor pozele mai inseala cateodata dar ma mentin bine fizic si psihic, numai ca afara sant destuli drogati, curve si asa mai departe. Prietenii mei au servici, familie si rar ma intalnesc cu ei pentru ca au varste intre 30 si 40 si ceva de ani oameni care stiu de respect si amicitie.

| OnuOnulică a răspuns:

Foarte nașpa poate deveni o obsesie dacă nu te controlezi la timp...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Internetul a fost facut pentru informare dar in secolul 21 multi oameni stau cu orele la calculator devenind obsedati. Daca ar fi sa spun o poveste as spune ca am un coleg care a stat toata ziua pe Metin2ro si la batut un modat si el a dat cu piciorul in laptop.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi-o influenţează. Folosesc calculatorul, care-mi oferă internetul, la fel cum folosesc şi alte produse/obiecte. Obiectele nu pot influenţa viaţa nimănui, decât dacă-i vorba de bani şi de chestii de genul acesta.

| MiruD a răspuns:

Mie in nici un fel. Pentru ca nu sunt dependenta de el.
Dar atunci cand stai pe net foarte mult timp, ai senzatia ca fara el nu poti sa stai si el e prietenul tau cel mai bun. Si te inchizi in tine, nu mai comunici cu familia sau prietenii, iti faci "amici virtuali" si intr-un cuvant devii dependent de calculator si internet.
Toate trebuie sa le folosesti cu masura!

| RroxXyaa a răspuns:

Depinde de cat de multă importanţă îi dai