| JasonMcCann a întrebat:

Cum imi calculez varsta in secunde?

Răspuns Câştigător
| Ronnix a răspuns:

Nu-ti spun cati ani ai in secunde, in schimb iti voi spune cate secunde are un an. Iti va fi de un real ajutor, daca stii tabla inmultirii :
Anul cu 366 de zile =31622400 secunde.
Anul cu 365 de zile = 31536000 secunde.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Uitandute pe buletin, dar ce ai de vrei sa iti calculezi varsta?

| Traian a răspuns:

Nu inteleg de ce ai pierde atata timp sa calculezi secundele din viata ta? deci tannd cond de " Anul cu 366 de zile are 31622400 secunde, iar cel cu 365, 31536000 secunde" deci acum poti calcula in funcie de varsta ta

| DydyAlynutza a răspuns:

Uite, este o aplicatie pe facebook unde poti afla varsta ta in secunde si mai ai dsi alte facilitati. (cat timp ai dormit, cati litri de apa ai baut, etc. ) Sper sa iti placa. Este complet Adevarat!
Uite:
http://apps.facebook.com/lifefacts/?src=feed_name
Sper ca te-am putut ajuta!

| Dannah a răspuns:

Buna! Eu de exemplu am 14 ani= 441797328, iar un an are 31556952 secunde.
Sursa:Http://www.calculateme.com/Time/Years/ToSeconds.htm
Multa bafta! :X :*

| naimcan a răspuns:

Varsta ta x 12 x 30 x 24 x 60 x 60